Reklama

Nietrzeźwość i nieustąpienie pierwszeństwa: Kolizja na skrzyżowaniu w Józefowie

20 marca, około godziny 14.30, na skrzyżowaniu ulic w Józefowie, gm. Pątnów, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Sprawca był pijany.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Nikt nie został poszkodowany. W wyniku zderzenia uszkodzone zostały obydwa samochody. Jedno z aut wylądowało w przydrożnym rowie.

Na miejsce przybyły służby ratownicze. Działania podjęli policjanci, strażacy i ratownicy medyczni.

Drogą główną w Józefowie prawidłowo jechał 39-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Kierował samochodem osobowym marki skoda. Z drogi podporządkowanej wyjechał volkswagenem passatem 49-latek, również mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

Reklama

O szczegółach zdarzenia informuje rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu asp. sztab. Katarzyna Grela.

- Kierujący volkswagenem passatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w jadącą prawidłowo skodę – mówi asp. sztab. Katarzyna Grela.

- Żadnemu z mężczyzn nic się nie stało. Podróżowali sami – dodaje.

Obaj kierowcy zostali poddani badaniu trzeźwości.

- Kierujący skodą był trzeźwy, natomiast kierowca volkswagena passata znajdował się w stanie nietrzeźwości. W przeliczeniu miał około 0,8 promila – informuje oficer prasowa KPP w Wieluniu.

Reklama

Nietrzeźwego sprawcę kolizji czeka odrębne postępowanie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/03/2025 21:46
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości