Choć do finału 31 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało jeszcze pięć tygodni, w Pajęcznie już ruszyły zbiórki i ostatnie przygotowania do zaplanowanych na ostatni weekend stycznia koncertów. Puszki WOŚP - te stacjonarne i wirtualne działają od 10 grudnia. Do pracy szykują się także wolontariusze - będzie ich w tym roku setka.
Podczas trzydziestego finału akcji sztab z Pajęczna zanotował rekord zebranych pieniędzy - w dniu finału na koncie było to blisko sto tysięcy złotych, a ostatecznie po podliczeniu trwających dłużej licytacji, kwesta przyniosła nieco ponad 118 tysięcy złotych. Być może rekord zostanie znów poprawiony, bowiem zbiórka w Pajęcznie i okolicach już ruszyła. Wszystko dzięki stacjonarnym oraz wirtualnym puszkom przygotowanym przez pajęczański sztab.
- W tym finale mamy 35 puszek, które rozmieszczone są częściowo w Pajęcznie w instytucjach publicznych i kilku dużych sklepach czy też salonach kosmetycznych. Kilka znaleźć można w Działoszynie między innymi w Miejsko-Gminnym Domu Kultury czy też Pałacu Męcińskich, pozostałe trafiły do szkół na terenie powiatu. W ubiegłym roku dzięki tej formie zbiórki zgromadziliśmy sporą kwotę i liczymy, że podobnie będzie i tym razem - mówi Monika Lewandowska ze sztabu WOŚP w Pajęcznie.
Każda z puszek stacjonarnych ma swojego opiekuna, który później rozlicza się z zebranej kwoty tak jak podczas tradycyjnej zbiórki w dniu finału. Działa także wirtualna puszka, adres której znaleźć można w mediach społecznościowych na profilu pajęczańskiego sztabu. Oczywiście okazja do wsparcia Orkiestry będzie także dniu samego finału a wolontariuszy, którzy będą rozdawać charakterystyczne serduszka WOŚP w podziękowaniu za datek, sztabowi z Pajęczna nie zabraknie. Zarejestrowanych został bowiem komplet czyli stu wolontariuszy. Będą oni nie tylko kwestować, ale także pracować w samym sztabie podczas finału, który zaplanowany jest na 29 stycznia pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”.
Organizatorzy akcji, podobnie jak w ubiegłym roku zachęcają do przekazywania na licytację ciekawych przedmiotów i innych rzeczy mogących wesprzeć zbiórkę. Szukają także osób, które mogą pomóc zarówno organizacyjnie jak i finansowo w działaniu sztabu. Zaplanowano dużą ilość atrakcji w dniu finału i to nie tylko w czasie planowanych koncertów. Podobnie jak rok temu będzie można pobiec wraz z członkami Klubu Biegacza Warta dla WOŚP czy też dołączyć do grona osób morsujących w Pajęcznie.
- Planujemy trzy główne koncerty finałowe. Odbędą się w Działoszynie w Miejskim Domu Kultury, w Dworszowicach Pakoszowych w Świetlicy Wiejskiej oraz koncert główny w hali sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej w Pajęcznie. Będzie ciekawie ale szczegółów jeszcze nie zdradzamy. W trakcie koncertów prowadzone będą między innymi licytacje gadżetów WOŚP. Te najcenniejsze i najciekawsze przedmioty licytacyjne trafią na aukcje w serwisie Allegro. Warto będzie tam zajrzeć pod koniec roku - powinny być już wtedy dostępne - kończy Monika Lewandowska.
Grzegorz Boroń
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze