Za nami powiatowy konkurs ortograficzny w Wieruszowie. Wzięło w nim udział dziewięć osób. Jak dodają organizatorzy, poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
Powiatowe Dyktando o tytuł "Wieruszowskiego Mistrza Ortografii" było adresowane do dorosłych mieszkańców powiatu wieruszowskiego. Ostatecznie komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła trzech laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Matuszek, drugie Sebastian Dziwiński, a trzecie Elżbieta Żłobińska.
Konkurs był przede wszystkim nie tylko formą rywalizacji, ale przede wszystkim sprawdzenia zasad ortografii i gramatyki, a także promowania poprawnej polszczyzny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze