Nie ma tygodnia, aby służby mundurowe z okolicznych powiatów nie informowały o kolejnych próbach oszustw. Niestety mimo licznych apeli i spotkań edukacyjnych - wciąż wiele osób daje się uwieść przestępcom, w wyniku czego płacą mniejsze lub większe kwoty pieniędzy. Do kolejny dwóch spraw tego typu doszło w powiecie ostrzeszowskim.
W miniony weekend (19 stycznia) mieszkaniec wspomnianego powiatu za pośrednictwem jednego z internetowych portali aukcyjnych zakupił kurtkę o wartości 230 zł. Niestety po wpłacie środków kontakt ze sprzedającym się urwał, a zakupiony towar nie dotarł do pokrzywdzonego.
Dzień później ze znacznie poważniejszym oszustwem zetknęła się kobieta, która została wprowadzona w błąd przez internetowego przestępcę. Mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego straciła kilkanaście tysięcy złotych.
- Oszust za pomocą bankowości internetowej kilkukrotnie żądał od pokrzywdzonej autoryzowania i zatwierdzenia transakcji bankowej twierdząc, że pieniądze nie wpłynęły na konto. W wyniku tego procederu pokrzywdzona dokonała przelania pieniędzy w kwocie 14 420 zł - komentuje asp. sztab. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.
Reklama
Policjanci do walki z przestępczością internetową prowadzą czynności celem ustalenia i zatrzymania oszusta internetowego. Na chwilę obecną jego tożsamość pozostaje nieznana. Mundurowi apelują o ostrożność w kontaktach zarówno w świecie rzeczywistym, jak i tym internetowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze