Nie dość, że za szybko to jeszcze pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli drogówki wpadł 56-latek z powiatu radomszczańskiego. Teraz mężczyzna poniesie konsekwencje swoich czynów.
W czwartek, 13 czerwca policjanci z Radomska zatrzymali na ul. Reja kierowcę nissana, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 16 km/h. Mężczyzna otrzymałby mandat i punkty karne, ale...
- Policjanci nabrali podejrzeń, że 56-latek jest nietrzeźwy. W związku z powyższym zbadali jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał półtora promila alkoholu w organizmie - tłumaczy mł. asp. Dariusz Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.
Mężczyzna za szybką jazdę otrzymał wspomniany mandat i punkty karne. Za jazdę pod wpływem alkoholu stanie wkrótce przed sądem. Grozi mu do trzech lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż trzy lata.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze