Reklama

Prezydent Częstochowy zatrzymany przez CBA!

Dzisiejszego poranka, 25 lutego, na polecenie Prokuratora Śląskiego Wydziału Prokuratury Krajowej, agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Krzysztofa M. - Prezydenta Częstochowy. Obecnie prowadzone są przeszukania i zabezpieczania dokumentów w kilku miejscach na terenie miasta.

- Sprawa dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Po zakończeniu tych czynności zatrzymany mężczyzna zostanie przewieziony do katowickiej prokuratury. Na tym etapie są to jedyne informacje, które w tej sprawie mogę przekazać - komentuje Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Według wiadomości przekazywanych w lokalnych mediach - agenci CBA przeszukali m.in. miejsce zamieszkania zastępcy prezydenta Częstochowy Łukasza Kota. Służby nie przekazują informacji na temat szczegółowego zakresu prowadzonych czynności.

Reklama

To kolejna odsłona afery korupcyjnej w Częstochowie. Wcześniej zatrzymani zostali Bartłomiej S. - były wiceprezydent miasta, który wówczas pełnił funkcję wicemarszałka województwa śląskiego oraz Łukasz B. - ówczesny Przewodniczący Rady Miasta. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi. 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/02/2026 17:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości