Dzisiejszego poranka, 25 lutego, na polecenie Prokuratora Śląskiego Wydziału Prokuratury Krajowej, agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Krzysztofa M. - Prezydenta Częstochowy. Obecnie prowadzone są przeszukania i zabezpieczania dokumentów w kilku miejscach na terenie miasta.
- Sprawa dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa korupcyjnego. Po zakończeniu tych czynności zatrzymany mężczyzna zostanie przewieziony do katowickiej prokuratury. Na tym etapie są to jedyne informacje, które w tej sprawie mogę przekazać - komentuje Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.
Według wiadomości przekazywanych w lokalnych mediach - agenci CBA przeszukali m.in. miejsce zamieszkania zastępcy prezydenta Częstochowy Łukasza Kota. Służby nie przekazują informacji na temat szczegółowego zakresu prowadzonych czynności.
To kolejna odsłona afery korupcyjnej w Częstochowie. Wcześniej zatrzymani zostali Bartłomiej S. - były wiceprezydent miasta, który wówczas pełnił funkcję wicemarszałka województwa śląskiego oraz Łukasz B. - ówczesny Przewodniczący Rady Miasta. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze