W niedzielę, 3 grudnia, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, rozegrany został I Turniej Singli Opolskiej Ligi Minisiatkówki. Ziemię Wieluńską reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Rudzie oraz zawodnicy WKS Wieluń. Turniej rozgrywany był w najmłodszej kategorii wiekowej – zmierzyli się ze sobą uczniowie trzecich klas szkół podstawowych oraz młodsi. W szrankach stanęło 56 dziewczynek i 24 chłopców.
Dziewczęta zmierzyły się ze sobą w siedmiu ośmioosobowych ligach. Każdy mecz został rozegrany w formule 1:1. Wśród lokalnych siatkarek prym wiodły zawodniczki z Rudy. Srebrny medal w I lidze zdobyła Barbara Stasiak, a liderem 2. ligi została Aleksandra Kołodziej. W 3. lidze czwartą lokatę zdobyła Patrycja Dydyna, a w 4. i 6. lidze zwyciężyły kolejno Natasza i Jagoda Zając. WKS Wieluń w 6. lidze reprezentowała Oliwia Fojtar. W 7. lidze wystąpiły Zofia Brońś, Iga Fojtar, Ewa Garyga, Nela Duda oraz Lena Dwornicka. Dwie pierwsze dziewczęta zostały liderkami tabeli.
– To był świetny występ naszych zawodniczek. Już 16 grudnia w Praszce odbędzie się II Turniej Ligowy Singli Opolskiej Ligi Minisiatkówki. Wówczas zawodnicy zostaną sklasyfikowani, a najlepsi zawodnicy zmierzą się ze sobą w finale wojewódzkim – mówi Rafał Grzebiela, trener siatkarek ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie.
Chłopcy z kolei zostali podzieleni na cztery sześcioosobowe ligi. Tabele punktowe były zdecydowanie zdominowane przez młodych zawodników WKS Wieluń. We wszystkich ligach – reprezentanci naszego powiatu zajęli miejsca na podium. W 1. lidze liderem tabeli został Oliwier Półtorak. Srebro w 2. lidze wywalczył Jakub Jasicki, a Filip Sztyglic – zdeklasował rywali w 3. lidze. W 4. lidze na trzecim miejscu znalazł się Tymon Śliwiński. Piotr Oscenda zajął czwarte miejsce w zmaganiach 3. ligi.
Finał wojewódzki odbędzie się już 6 lub 7 stycznia w Kędzierzynie-Koźlu. Być może będziemy mogli świętować triumf niejednego zawodnika lub zawodniczki z powiatu wieluńskiego.



Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze