- Droga się tym mieszkańcom po prostu należała! – parafrazuje klasyka wójt gminy Konopnica Jacek Kurowski w rozmowie z reporterami portalu kulisy.net. Z początkiem roku ruszyła przebudowa ulicy Słonecznej w Konopnicy. Intensywne prace trwają i już niebawem mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych będą się cieszyć komfortowym dojazdem do swoich posesji.
Począwszy od lat 80-ych, za rzeką w Konopnicy, powstawało sukcesywnie osiedle domów jednorodzinnych. Ułożono tam wówczas drogę budowlaną z płyt betonowych i tak już zostało. Niemal 50 lat później mieszkańcy doczekają się drogi z prawdziwego zdarzenia.
- Śmiem twierdzić, że to była jedyna droga w całej gminie Konopnica, która tak wyglądała – mówi wójt Jacek Kurowski.
Gmina Konopnica złożyła wniosek o dotację na przebudowę ulicy Słonecznej do Rządowego Funduszu Dróg. Początkowo trafiła na listę rezerwową. W końcu udało się wskoczyć na miejsce kwalifikujące się do dofinansowania i inwestycja zaczęła nabierać realnych kształtów.
- Bez dofinansowania nie dalibyśmy rady zrobić tej inwestycji – nie ukrywa włodarz gminy Konopnica.
Modernizowany odcinek drogi ma ok. 320 metrów, ale po obu stronach pozostaje zabudowany domami jednorodzinnymi. Cała inwestycja będzie kosztować blisko 870 tys. zł. Dofinansowanie z funduszu wynosi 521 tys. zł. Środki na pokrycie pozostałych wydatków zostały zabezpieczone w budżecie gminy.
- Wcześniej została tam już zrobiona kanalizacja i wodociągi. Cała infrastruktura i prace ziemne zostały zakończone, więc wypadałoby w końcu zrobić drogę – akcentuje wójt Kurowski.
W efekcie modernizacji jezdnia będzie miała szerokość 5 metrów. Z obu stron będą chodniki, a każda posesja zyska własny zjazd.
- Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni. Trochę utrudnień jest, jak to na placu budowy, ale już w sierpniu będą się cieszyć porządną drogą - podsumowuje szef gminy Konopnica.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze