1 października w Osjakowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowy
ch w ramach „Igrzysk Dzieci” i „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2021/2022”.
Aż w trzech kategoriach zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Ostrówku: młodsze dziewczęta
i chłopcy oraz starsi chłopcy. W starszych dziewczętach wygrała Szkoła Podstawowa w Białej.
Organizatorami zawodów byli:
Szkoła Podstawowa w Osjakowie (Elżbieta Kita, Aneta Godyń)
PSZS w Wieluniu,
PMDKiS w Wieluniu.
Wramach "Igrzysk Dzieci" uczniowie rywalizowali na dystansie 6 x 800 metrów. Również dziewczęta w ramach "Igrzysk Młodzieży Szkolnej" rywalizowały na dystansie 6 x 800 metrów, a chłopcy 6 x 1000 metrów. Uroczystego otwarcia zawodów oraz wręczenia dyplomów i pucharów dla najlepszych zespołów dokonała Pani wicedyrektor Katarzyna Wojcieszek.
Do półfinałów wojewódzkich, które zostaną rozegrane w Sieradzu 13.10.2021 roku awans uzyskały dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii.
Wyniki - „IGRZYSKA DZIECI” (rocznik 2009 i młodsi):