Reklama

Strażacy z Mokrska sprzątali groby - w ten sposób oddali hołd bohaterom

Dziś Wszystkich Świętych, czyli czas zadumy, refleksji i modlitwy. Kilka dni temu członkowie młodzieżowej jednostki OSP KSRG Mokrsko posprzątali groby zasłużonych strażaków, a także miejsca upamiętnienia bohaterów powstań. 

Pierwsze miejsce, którym zaopiekowali się młodzi strażacy to pomnik na cmentarzu parafialnym w Mokrsku. Symbolizuje on zmarłych strażaków jednostki, którzy z oddaniem pełnili służbę pożarniczą. Młodzież pamiętała też o grobach harcerza Edwarda Głąba, który zginął w pierwszych dniach września 1939 r., a także żołnierzy AK, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim i zginęli z rąk niemieckich żołnierzy. Nie zapomniano też o mogile Powstańców Styczniowych, którzy polegli w walce z rosyjskimi wojskami w październiku 1863 r. na polach między Mokrskiem a Słupskiem. 

Bez wątpienia pamięć i oddawanie hołdu poległym to nie tylko tradycja, ale też piękny gest szacunku i miłości. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości