Sukces młodych koszykarek ze szkoły w Rudzie. Zawodniczki zdobyły złoty medal w wojewódzkim finale koszykówki dziewcząt.
Młode koszykarki z Rudy rywalizowała w ramach Igrzysk LKS Szkół Wiejskich i Małych Miast województwa opolskiego. Nasza ekipa była jedyną drużyną spoza województwa opolskiego, która przystąpiła do rywalizacji. Wojewódzki finał rozegrano w Turawie. Ekipa Rafała Grzebieli i Tomasza Gustawa wygrała wszystkie rozegrane mecze. Koszykarki pokonały SP Turawa 8:4, SP Lubsza 32:4, SP Izbicko 34:4 i SP Dąbrowa 31:6.
Skład zwycięskiej drużyny to: Natalia Stasiak (kapitan), Iga Jastrowicz, Natalia Koj, Amelia Ciężka, Zuzanna Perzyna, Aleksandra Kołodziej, Barbara Stasiak, Patrycja Dydyna, Jagoda Zając, Laura Wujec i Natasza Zając.
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie przypomina, że w roku szkolnym 2025/2026 uczennice odnosiły też sukcesu w unihokeju, piłce ręcznej, piłce nożnej czy siatkówce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze