Reklama

Szkoła w Ostrówku ma kolejną nowoczesną pracownię - będą tam uczyć o ekologii

Nowa pracownia geograficzno-ekologiczna w Szkole Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego została oficjalnie otwarta 21 czerwca, w środę. Zanim dyrektor Andrzej Jażdżyk wraz z uczennicą ostatecznie przecięli symboliczną wstęgę do pomieszczenia, uczniowie IV klasy w poruszającym widowisku słowno-muzycznym przypomnieli, w jaki sposób ludzie powinni zadbać o planetę.

„Twój świat” to nowa pracownia, jaka będzie służyć uczniom podstawówki w Ostrówku. Klasa jest jasna, a kolory ciepłe i przyjazne. Na jednej ze ścian, tam gdzie jest umieszczona tablica multimedialna, została przyklejona fototapeta z mapą świata oraz zaznaczonymi strefami czasowymi.

Reklama

- Ta pracownia powstała w ramach konkursu, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi „Nasze ekologiczne pracownie” – informuje dyr. szkoły, Andrzej Jażdżyk.

Szkoła zdobyła 60 tys. dotacji. Wkład własny został uzupełniony ze środków, pochodzących z gminnej kasy. Do remontu swoją niemałą cegiełkę dołożyli rodzice, bowiem wymianę podłogi pokryła rada rodziców. Prace budowalne trwały kilka miesięcy.

- „Twój świat” będzie odpowiednim miejscem do zdobywania wiedzy ekologicznej, geograficznej i nie tylko – podkreślał dyrektor.

Reklama

- Nadrzędnym celem całego projektu jest rozwijanie ucznia w poczuciu dbałości o środowisko, którego człowiek stanowi ważne ogniwo. We współczesnym świecie ochrona środowiska powinna być priorytetem dla każdego – dodawał.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości