Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosz w Wieluniu potępia zachowanie nastolatków. Jak podkreśla, szkoła przekazuje zupełnie inne wzorce zachowania i traktowania zwierząt. Młodzież jest zachęcana do akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących czworonogów. Placówka stara się uwrażliwić młodych ludzi na los "małych braci".
Dariusz Kowalczyk, dyr. ZS nr 2 w Wieluniu potępia zachowanie młodzieży na filmiku, jaki ujrzał światło dzienne 22 stycznia. Wystosował w związku z tą przykrą sprawą oświadczenie:
"W związku z wydarzeniem, które zostało upublicznione w sieci w dn. 22 stycznia 2024 roku, a nagrane w okolicach Międzyszkolnej Bursy i Zespołu Szkół nr 2. im. Jana Długosza w Wieluniu, dotyczące skandalicznego zachowania wobec zwierzęcia, Dyrektor Zespołu Szkół i cała społeczność szkolna stanowczo potępia zarówno postępowanie występujących na nagraniu osób, jak i opublikowanie filmiku w sieci. Jako szkoła odcinamy się od tego typu zachowań, które nie nawiązują do naszego wzorca wychowania młodzieży. Po ustaleniu sprawców wyciągniemy surowe konsekwencje, przewidziane przez nasze prawo szkolne. Pragniemy przeprosić wszystkich, których ten skandaliczny incydent dotknął i zapewnić, że dobro zwierząt leży nam na sercu, czego dowodem jest zaangażowanie naszych uczniów w akcję charytatywną „Pełna miska dla schroniska” dla schroniska Psa Ostoja i Pokochaj Cztery Łapy, polegająca na zbiórce suchej karmy, puszek, kocyków i innych akcesoriów."
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze