Reklama

Warsztaty o hejcie i cyberprzemocy w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu: Młodzież rozmawiała o bezpieczeństwie w sieci

22 lipca w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu miały miejsce warsztaty profilaktyczne dla młodzieży pt. „Hejt i inne formy cyberprzemocy”. Spotkanie poprowadził Amadeusz Brachaczek z AL-KOAL-PROF, a uczestnicy w wieku 10–15 lat mieli okazję porozmawiać o zagrożeniach związanych z Internetem i mediami społecznościowymi.

Bezpieczeństwo w sieci i odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych były głównymi tematami warsztatów „Hejt i inne formy cyberprzemocy”, które miały miejsce 22 lipca w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu.

W wydarzeniu wzięła udział młodzież w wieku 10–15 lat, która przez niemal dwie godziny aktywnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Amadeusza Brachaczka – specjalistę z AL-KOAL-PROF Profilaktyka Uzależnień i Przemocy z Drogomyśla.

Podczas spotkania poruszono kluczowe tematy związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzialnością online, takie jak:

Reklama

- czym jest hejt i jak go rozpoznawać,

- jakie mogą być skutki cyberprzemocy – zarówno dla ofiary, jak i sprawcy,

- jak korzystać z Internetu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny,

- dlaczego słowa mają moc i jak wykorzystywać je w pozytywny sposób.

Warsztaty miały nie tylko charakter edukacyjny, ale również praktyczny. Uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami, poznawali przykłady z życia oraz uczyli się, jak reagować na przemoc w sieci i gdzie szukać pomocy. 

Zajęcia zrealizowano w ramach zadania „Lato z biblioteką profilaktycznie”, które zostało dofinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Wieluń.

Reklama

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy magnes, a przede wszystkim – wiedzę, która może pomóc w realnych sytuacjach zagrożenia w świecie cyfrowym.
 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości