Brak wyobraźni może okazać się niezwykle kosztowny. Przekonał się o tym 55-letni kierowca skody, który we wtorek (9 lipca) został schwytany na gorącym uczynku, gdy wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Taki manewr może stanowić śmiertelne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.
W ostatnich dniach funkcjonariusze kłobuckiej drogówki monitorowali skrzyżowania oraz oznakowane przejścia dla pieszych na terenie powiatu. Stróże prawa sprawdzali, czy uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów.
Podobna akcja miała miejsce przy ul. Zamkowej we Wręczycy Małej, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 55-latka po tym, jak wyprzedzał inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych. Zdarzenie zarejestrowało nieoznakowane Ruchome Stanowisko Dowodzenia.
- Za popełnione wykroczenie 55-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiło 15 punktów karnych - komentuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Reklama
Policjanci apelują i przypominają, że wyprzedzanie czy omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze