Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednym z przejść dla pieszych. Kierowca seata zlekceważył przepisy i wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Wszystko widzieli policjanci, którzy surowo go ukarali.
W środę, 12 lutego policjanci zauważyli na ul. Lipowej w Nowej Wsi (powiat kłobucki) niebezpieczny manewr kierowcy seata. Mężczyzna zdecydował się na wyprzedzanie innego pojazdu na oznakowanym przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, zatrzymując nieodpowiedzialnego kierowcę.
- Został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych - informuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a także uważali, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko wymagają tego przepisy, ale i zdrowy rozsądek. Na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze