W sali warsztatów budowlanych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu 1 grudnia zorganizowano spotkanie podsumowujące działalność klubów sportowych zrzeszonych w Powiatowym Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe w Wieluniu.
Uroczystość rozpoczął Zenon Kołodziej, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Wieluniu. Po powitaniu gości, głos zabrali Marek Kieler, starosta wieluński oraz Marek Mazur, prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS-ów. W swoich przemówieniach podkreślali m.in. istotę szerzenie sportu wśród dzieci i młodzieży.
W mijającym roku LZS-y z powiatu wieluńskiego odniosły sukcesy na arenie ogólnopolskiej, takie jak: IV miejsce w finale ogólnopolskim turnieju piłkarskiego Szukamy Piłkarskich Janków 2022 – Gminny Ludowy Klub Sportowy „Warta” w Osjakowie oraz VI miejsce w finale ogólnopolskim turnieju piłkarskiego Mała Piłkarska Kadra Czeka 2022 – Międzyszkolne Gminne Towarzystwo Sportowe „MOGRE” Mokrsko.
Podczas spotkania Tomasz Smolnik, przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Wieluniu, wręczył nagrody dla najlepszych klubów w konkursie ,,Sportowy Znak Omega”. Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy w Konopnicy, Międzyszkolne Gminne Towarzystwo Sportowe „MOGRE” Mokrsko, Gminny Ludowy Klub Sportowy „Warta” w Osjakowie, Klub Sportowy „Victoria” w Skomlinie oraz Ludowy Klub Sportowy w Masłowicach zostały nagrodzone bonami na zakup sprzętu sportowego. W trakcie uroczystości wyróżniono także następujące kluby: Gminny Ludowy Klub Sportowy Biała, Kurowski Klub Sportowy w Kurowie, Ludowy Zespół Sportowy w Stawie, Uczniowski Młodzieżowy Klub Sportowy „Ostrowia” w Ostrówku oraz Ludowy Klub Sportowy „Piast” w Rudzie.
Podziękowania za wspieranie statutowej działalności otrzymali także samorządowcy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zwiedzili nową halę sportową przy Zespole Szkół nr 1.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze