Kampanie informacyjne i apele policji na niewiele się zdają! Funkcjonariusze kłobuckiej drogówki podczas patrolu zatrzymali kolejnego kierowcę, który zignorował sygnalizację informującą o nadjeżdżającym pociągu. Teraz mężczyzna zapłaci wysoki mandat.
Do zdarzenia doszło w środę (2 sierpnia) w miejscowości Długi Kąt (gm. Wręczyca Wielka). 42-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego wjechał na przejazd kolejowy mimo sygnałów ostrzegawczych. To nieodpowiedzialne zachowanie będzie go teraz sporo kosztować.
- Przejazdy kolejowe to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc na drodze. Co roku w Polsce na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji. Na szczęście tym razem udało się uniknąć tragedii - komentuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Za naruszenie prawa funkcjonariusze policji nałożyli na nieodpowiedzialnego kierowcę mandat karny w wysokości 2000 złotych, a do jego konta dopisali aż 15 punktów karnych. Kłobucka policja apeluje o ostrożność i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze