Dziś, 7 października, w samo południe, burmistrz Działoszyna Rafał Drab odebrał z rąk posła Pawła Rychlika symboliczny czek na 8 900 000 zł. Te pieniądze zostaną w całości przeznaczone na budowę nowej pływalni w Działoszynie. Projekt już jest, pieniądze za chwilę mają wpłynąć na konto gminy. Budowa ma ruszyć na początku przyszłego roku.
O basenie w Działoszynie mówi się od dawna. Gmina miała projekt, ale wciąż nie było wystarczających środków, żeby zrealizować tę inwestycję. Teraz to się zmieni. Rafał Drab, burmistrz Działoszyna skutecznie zabiegał o niemal 9-milionowe dofinansowanie. I wszystko wskazuje na to, że budowa nowej pływalni ruszy jeszcze przed wyborami samorządowymi, które planowane są wiosną 2024 r.
- Chciałem podziękować panu posłowi za pomoc przy pozyskaniu tych ogromnych pieniędzy. Zresztą trzeba pamiętać, że wspólnie z posłem udało nam się uzyskać dla miasta i gminy Działoszy pomoc o łącznej wartości przekraczającej 40 milionów złotych – mówi Rafał Drab.
Burmistrz akcentuje, że bardzo zaangażowany w pozyskiwanie środków i pomoc przy realizacji inwestycji, był poseł Paweł Rychlik z Wielunia, któremu on i mieszkańcy są bardzo wdzięczni.
- Mieszkańcy, na naszej współpracy, sporo zyskali – zwraca się do posła burmistrz Działoszyna.
- Zyskali w wielu przestrzeniach. I pod kątem bezpieczeństwa, budowy dróg, chodników. I turystyki, a także wielu innych – podkreśla Drab.
Także Zygmunt Mordal, przewodniczący komisji budżetowej w Działoszynie nie szczędzi miłych słów wobec parlamentarzysty.
- Dziękuję bardzo za pomoc w pozyskaniu tylu środków. Nigdy wcześniej nie udało nam się takich pieniędzy zdobyć. Możemy działać na rzecz społeczeństwa, bo jest dobra współpraca z posłem i dobra współpraca rady z burmistrzem – zaznacza Zygmunt Mordal i dodaje, że życzyłby sobie kolejnych dotacji, bo potrzeb inwestycyjnych nigdy nie braknie.
Poseł Paweł Rychlik powtarza jak mantrę, że dzięki pieniądzom z rządowego programu Polski Ład, samorządy mogą realizować zadania, które jeszcze do niedawna były jedynie w sferze marzeń.
Władze gminy Działoszyn, w tym rozdaniu, dostały jeszcze jedno dofinansowanie, bo 3 705 000 zł z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury drogowej na terenie Miasta i Gminy Działoszyn.
O pozostałych dofinansowaniach z rządowego programu Polski Ład dla samorządów w powiecie pajęczańskim, przeczytacie w kolejnym artykule. W poniedziałek zaplanowane jest rozdanie symbolicznych czeków w powiecie wieluńskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze