Reklama

Zbudują basen w Działoszynie - nowa pływalnia już w przyszłym roku

Dziś, 7 października, w samo południe, burmistrz Działoszyna Rafał Drab odebrał z rąk posła Pawła Rychlika symboliczny czek na 8 900 000 zł. Te pieniądze zostaną w całości przeznaczone na budowę nowej pływalni w Działoszynie. Projekt już jest, pieniądze za chwilę mają wpłynąć na konto gminy. Budowa ma ruszyć na początku przyszłego roku.

O basenie w Działoszynie mówi się od dawna. Gmina miała projekt, ale wciąż nie było wystarczających środków, żeby zrealizować tę inwestycję. Teraz to się zmieni. Rafał Drab, burmistrz Działoszyna skutecznie zabiegał o niemal 9-milionowe dofinansowanie. I wszystko wskazuje na to, że budowa nowej pływalni ruszy jeszcze przed wyborami samorządowymi, które planowane są wiosną 2024 r.

- Chciałem podziękować panu posłowi za pomoc przy pozyskaniu tych ogromnych pieniędzy. Zresztą trzeba pamiętać, że wspólnie z posłem udało nam się uzyskać dla miasta i gminy Działoszy pomoc o łącznej wartości przekraczającej 40 milionów złotych – mówi Rafał Drab.

Reklama

Burmistrz akcentuje, że bardzo zaangażowany w pozyskiwanie środków i pomoc przy realizacji inwestycji, był poseł Paweł Rychlik z Wielunia, któremu on i mieszkańcy są bardzo wdzięczni.

- Mieszkańcy, na naszej współpracy, sporo zyskali – zwraca się do posła burmistrz Działoszyna.

- Zyskali w wielu przestrzeniach. I pod kątem bezpieczeństwa, budowy dróg, chodników. I turystyki, a także wielu innych – podkreśla Drab.

Także Zygmunt Mordal, przewodniczący komisji budżetowej w Działoszynie nie szczędzi miłych słów wobec parlamentarzysty.

Reklama

- Dziękuję bardzo za pomoc w pozyskaniu tylu środków. Nigdy wcześniej nie udało nam się takich pieniędzy zdobyć. Możemy działać na rzecz społeczeństwa, bo jest dobra współpraca z posłem i dobra współpraca rady z burmistrzem – zaznacza Zygmunt Mordal i dodaje, że życzyłby sobie kolejnych dotacji, bo potrzeb inwestycyjnych nigdy nie braknie.

Poseł Paweł Rychlik powtarza jak mantrę, że dzięki pieniądzom z rządowego programu Polski Ład, samorządy mogą realizować zadania, które jeszcze do niedawna były jedynie w sferze marzeń.

Reklama

Władze gminy Działoszyn, w tym rozdaniu, dostały jeszcze jedno dofinansowanie, bo 3 705 000 zł z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury drogowej na terenie Miasta i Gminy Działoszyn.

O pozostałych dofinansowaniach z rządowego programu Polski Ład dla samorządów w powiecie pajęczańskim, przeczytacie w kolejnym artykule. W poniedziałek zaplanowane jest rozdanie symbolicznych czeków w powiecie wieluńskim.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości