Znany fotograf i grafik Piotr Pabisiak odziedził Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu, gdzie wprowadził przedszkolaki w świat fotografii.
Akcja "W służbie człowiekowi" trwa już trzeci rok i w jej ramach odbyły się warsztaty fotograficzne dla dzieci z przedszkola nr 2 w Wieluniu. Dzięki tej akcji, mali goście biblioteki mieli niepowtarzalną okazję poznać tajniki fotografii.
Piotr Pabisiak opowiedział dzieciom, na czym polega jego codzienna praca i podkreślał, jak ważne jest dobre wykonanie fotografii.
Przedszkolaki na takich zajęciach dowiedziały się:
- jak ustawiać się do zdjęcia, aby było ciekawe i estetyczne,
- jak działa profesjonalny sprzęt fotograficzny,
- jak wykorzystać aparat, aby uzyskać najlepsze efekty.
Dzieci zadawały fotografowi wiele pytań i z wielkim entuzjazmem chłonęły każdą informację. To była niezapomniana lekcja, która zostanie z przedszkolakami na długi czas.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze