Wróć do artykułu

Zdjęcia Łódzkie inwestuje w bezpieczeństwo – dofinansowanie dla MDP z powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego - fotorelacja

04/06/2025 | Autor: Kulisy Powiatu | źródło: kulisy.net

Fotografie jednostki OSP Wieluń

Województwo łódzkie wspiera Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, przeznaczając aż 1 mln zł na drużyny z 110 jednostek OSP. Dzięki dofinansowaniu młodzi strażacy otrzymają profesjonalny sprzęt i szkolenia. Uroczystości odbyły się m.in. w Chorzewie, gdzie nagrodzono drużyny z POW-ów wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego. Pozyskane fundusze umożliwią zakup odzieży bojowej, defibrylatorów szkoleniowych oraz torów przeszkód, aby rozwijać umiejętności strażackie. Młodzi strażacy będą mogli również aktywnie spędzać czas, ćwicząc z wężami i uprawiając sport. Gratulacje młodym strażakom i ich opiekunom złożyli przedstawiciele województwa. Program dofinansowania MDP to ważny element działań na rzecz bezpieczeństwa i integracji społecznej.

Adam Nowak, Agnieszka Ryś, Joanna skrzydlewska Pajęczno - zdjęcia

Reklama
Najnowsze wiadomości