Policjanci zatrzymali w gminie Biała 20-latkę, która jadąc autem przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o blisko 80 km/h! Młoda kobieta poniosła surowe konsekwencje swojej szalonej jazdy.
W piątek, 19 czerwca policjanci prowadzili działania kontrolne w miejscowości Rososz w gminie Biała. W pewnym momencie zauważyli Opla, którego kierowca porusza się z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, że 20-latka jechała 128 km/h w obszarze zabudowanym. Tym samym przekroczyła dozwoloną prędkość o blisko 80 km/h!
- Za popełnione wykroczenie 20-latka została ukarana mandatem w wysokości 2,5 tys. zł, otrzymała też 15 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące - mówi asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Reklama
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Warto zdjąć nogę z gazu i stosować się do przepisów ruchu drogowego - pozwoli to nie tylko uniknąć mandatów, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo na drogach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze