Reklama

Camellia Stala mistrzynią Powiatu Wieluńskiego! Historyczne Mistrzostwa Szkół Średnich Dziewcząt w tenisie ziemnym

Po raz pierwszy w historii na wieluńskim krytym korcie tenisowym wyłoniono najlepszą tenisistkę wśród uczennic szkół średnich powiatu. Zwyciężczynią inauguracyjnych mistrzostw została Camellia Stala z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka, która w wielkim finale pokonała Kingę Łuczak z I LO 2:0.

Camellia Stala bezkonkurencyjna – złoto dla II LO!

Dziś, we wtorek, 28 października, na krytym korcie przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu rozegrane zostały pierwsze w historii Mistrzostwa Szkół Średnich Dziewcząt Powiatu Wieluńskiego w tenisie ziemnym. W zawodach wystartowało 10 zawodniczek reprezentujących trzy szkoły: I LO, II LO oraz Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu.

Najliczniejszą reprezentację – aż osiem zawodniczek – wystawiło I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, natomiast II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka reprezentowała Camellia Stala, a Zespół Szkół Specjalnych – Oliwia Adamiak.

Reklama

Mecze rozgrywano do czterech wygranych gemów, a w przypadku remisu 3:3 o wyniku decydował tie-break do 5 punktów. Jeśli zawodniczki dzieliły po jednym secie, o awansie i zwycięstwie przesądzał super tie-break grany do 7 punktów.

Droga do finału

Turniej rozpoczął się od emocjonujących pojedynków. Już w 1/8 finału Hanna Nowak pokonała Martę Trojnicz 2:1, a Maja Walczybok wygrała z Anną Jarkowską 2:0.

W ćwierćfinałach: Julia Wiśniewska pokonała Hannę Nowak 2:0, Camellia Stala (II LO) zwyciężyła Annę Strzałę 2:0, Kinga Łuczak po zaciętym meczu pokonała Natalię Majtykę 2:1 a Maja Walczybok okazała się lepsza od Oliwii Adamiak (ZSS) 2:0.

Reklama

W półfinałach Camellia Stala wygrała z Julią Wiśniewską 2:0, natomiast Kinga Łuczak pokonała Maję Walczybok również 2:0.

Finał i mecz o trzecie miejsce

W pojedynku o brązowy medal Julia Wiśniewska nie pozostawiła złudzeń, wygrywając z Mają Walczybok 2:0.

W wielkim finale naprzeciw siebie stanęły dwie znakomite zawodniczki co podkreślał trenujący je na co dzień sędzia mistrzostw Aleksander Łuczak – Camellia Stala z II LO oraz Kinga Łuczak z I LO. Po bardzo dobrym występie i konsekwentnej grze Stala sięgnęła po złoty medal, triumfując 4:1, 4:0.

Reklama

Turniej sędziowali Aleksander Łuczak i Mirosław Kubiak, a dyrektor I LO – Zbigniew Wiśniewski – wręczył najlepszym zawodniczkom puchary i dyplomy.

TOP 4 Mistrzostw 

1.miejsce: Camellia Stala (II LO im. Janusza Korczaka)

 2. miejsce: Kinga Łuczak (I LO im. Tadeusza Kościuszki)

 3. miejsce: Julia Wiśniewska (I LO im. Tadeusza Kościuszki)

 4. miejsce: Maja Walczybok (I LO im. Tadeusza Kościuszki)

Pierwsze Mistrzostwa Szkół Średnich Dziewcząt Powiatu Wieluńskiego w tenisie ziemnym zapisały się w historii lokalnego sportu jako wydarzenie, które – jak podkreślali organizatorzy – ma szansę stać się nową sportową tradycją Wielunia.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości