Reklama

Czterech posłów – tylu parlamentarzystów przecięło symboliczną wstęgę hydroforni w Ostrówku

14 lipca do Ostrówka zjechali się parlamentarzyści oraz samorządowcy, aby podsumować zakończenie inwestycji, jaką była modernizacja hydroforni. Zadanie kosztowało w sumie prawie 5,5 mln zł.

Posłowie Paweł Rychlik, Piotr Polak, Tadeusz Woźniak oraz Marek Matuszewski, a także wojewoda łódzki Karol Młynarczyk, radni wojewódzcy Andrzej Chowis i Edward Kiedos, starosta wieluński Marek Kieler, wójt sąsiednich Czarnożył, Andrzej Modrzejewski oraz przewodniczący rady Czarnożyły Jerzy Łabęcki, a także radni Ostrówka na czele z przewodniczącym Andrzejem Wojewodą oraz wójt Ostrówka Ryszard Turek, ponadto dwóch proboszczów i przedstawicielki kół gospodyń – lista osób, które były obecne podczas przecinania wstęgi do hydroforni jest pokaźna.

Reklama

Modernizacja obejmowała przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku technologicznego, budowę dwóch żelbetonowych zbiorników  retencyjnych  o pojemności 200 m3 każdy, montaż zbiornika wód popłuczynowych, montaż przepompowni II stopnia o wydajności 200 m3/h, budowę uzupełniającej studni głębinowej  także montaż nowoczesnych urządzeń do uzdatniania wody.

- 2,68 mln zł środków na ten cel pochodziło z „polskiego ładu”- mówi wójt  Ryszard Turek.

- Druga część inwestycji nieznacznie większa, w wysokości 2,78 mln zł, została pokryta  ze środków własnych, w ramach subwencji ogólnej,  przekazanej przez posła Pawła Rychlika w ubiegłym roku. W sumie wykonanie tego zadania kosztowało nas 5,47 mln – podsumowuje wójt.  

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości