Reklama

Deweloperzy trafią pod sąd. Oszukali 250 osób na kwotę ponad 80 mln złotych!

Nawet dziesięć lat mogą spędzić w więzieniu członkowie zarządu i rady nadzorczej firmy deweloperskiej, która masowo oszukiwała swoich klientów. Szacuje się, że w ciągu kilku lat firma wyłudziła blisko osiemdziesiąt milionów złotych, a poszkodowanych zostało 250 osób i firm z terenu całego kraju. 

Korzenie sprawy sięgają 2016 roku. To właśnie wtedy pierwsze oszukane przez deweloperów osoby zaczęły składać zawiadomienia do organów ścigania. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Sekcji do Spraw Odzyskiwania Mienia Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Minęło jednak kilka lat nim służby zgromadziły odpowiedni materiał dowodowy. Dopiero w grudniu 2021 roku policjanci zapukali do drzwi trzech mieszkańców Warszawy: dwóch 62-latków i 56-letniej żony jednego z nich. To właśnie oni zarządzali wspomnianą firmą deweloperską oferującą mieszkania, które nigdy nie zostały oddane do użytkowania.

Reklama

Przestępcze trio zostało wówczas zatrzymane. W między czasie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi policjanci zgromadzili obszerny materiał dowodowy oraz przesłuchali kilkaset osób.

- W toku śledztwa ustalono, że osoby zamieszane w przestępczy proceder zapewniały o stabilnej sytuacji finansowej firmy na co przedstawiano stosowne dokumenty. Jak się później okazało poświadczały one nieprawdę. Przedsiębiorstwo oszustów ogłosiło upadłość i rozpoczęta budowa stanęła - relacjonuje podkom. Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Reklama

Jak się okazuje, łącznie w przestępczy proceder zamieszanych było 9 osób wchodzących w skład zarządu i rady nadzorczej przedsiębiorstwa. Szacuje się, że oszukanych zostało łącznie 250 osób i firm na kwotę przekraczającą 80 mln złotych. Policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 22,5 mln złotych. Jak informują służby - środki te zostaną przeznaczone na poczet przyszłych kar oraz naprawienia szkód poczynionych przestępstwem. Wkrótce o przyszłości przestępczej szajki zdecyduje sąd. Oskarżonym grozi kara nawet 10 lat więzienia. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości