Reklama

EWI Streetball: Turniej koszykówki 3x3 przyciągnął blisko stu zawodników do Wielunia

Na boisku Orlik przy ul. P.O.W. w Wieluniu, w sobotę, odbył się turniej koszykówki ulicznej 3x3 o Puchar Burmistrza Wielunia. Zawody pod nazwą EWI Streetball zgromadziły niemal stu uczestników z różnych miejscowości i czterech kategorii wiekowych. Impreza, organizowana przez sekcję koszykówki WKS Wieluń oraz stowarzyszenie WKS Sharks, przy wsparciu Gminy Wieluń i lokalnych sponsorów, okazała się jedną z największych koszykarskich inicjatyw tego typu w regionie.

W turnieju wzięło udział 24 zespoły, w tym drużyny mieszane oraz żeńskie. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegła w sportowej atmosferze. Zawodnicy reprezentowali głównie WKS Wieluń, jednak wśród uczestników nie zabrakło również gości z Pabianic i Złoczewa.

W najmłodszej kategorii U11 zwyciężyła drużyna Tygrysy Basket, której skład stanowili Stanisław Chodyniecki, Adam Małolepszy, Mikołaj Bachowski i Franciszek Hadrian. Za nimi uplasowały się kolejno trzy zespoły Skrzatów.

W rywalizacji U13 triumfowali zawodnicy zespołu PKK 99 Pabianice II, którzy w finałowych spotkaniach okazali się lepsi od drużyny Memphis Grzanki. Podium uzupełnił pierwszy zespół PKK 99 Pabianice. W tej kategorii wystartowało aż dziewięć drużyn, co czyniło ją najbardziej liczną.

Reklama

W kategorii U15 mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy drużyny Los Angeles Bricks, grający w składzie: Mikołaj Szewczyk, Nikodem Wójcik i Patryk Kotala. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy Denver Snowflakes, a trzecie miejsce zajęła ekipa Golden State Whiners.

W rywalizacji Open mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył zespół Gramy Bo Mama Kazała. Drużyna w składzie: Jakub Słaby, Tomasz Olszewski i Mateusz Łebek pozostawiła w pokonanym polu między innymi Dymaczy i CFH. Rywalizacja w tej kategorii była szczególnie dynamiczna i przyciągnęła dużą uwagę publiczności.

Reklama

Radosław Urbaniak z Urzędu Miejskiego w Wieluniu podkreśla, że turniej nie jest jednorazową inicjatywą. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, a jego przebieg – zarówno organizacyjny, jak i sportowy – oceniono bardzo dobrze. W planach sekcji znajduje się organizacja nocnego turnieju streetballowego we wrześniu, również na Orliku przy ul. P.O.W. w Wieluniu

Koszykówka uliczna cieszy się w Wieluniu rosnącą popularnością. Wysoka frekwencja, zaangażowanie organizatorów i dobra atmosfera sprawiają, że impreza ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz lokalnych wydarzeń sportowych.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości