Reklama

Gmina Pajęczno wzmacnia bezpieczeństwo

Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLiOC) realizuje także gmina Pajęczno. W 2025 roku dotacja celowa wyniosła 961 tysięcy złotych. Były zakupy i szkolenia.

Część środków przeznaczono na szkolenie z zakresu OLiOC dla pracowników urzędu, sołtysów i strażaków ochotników. Warsztaty, prowadzone przez szkoleniowców z firmy Safety Project z Wrocławia, miały miejsce 20 i 21 października 2025 roku.

W większości pieniądze z dotacji zostały wydane na zakup urządzeń i sprzętów niezbędnych do ochrony infrastruktury oraz mieszkańców. Dzięki temu w gminie pojawiły się:

- cztery nagrzewnice elektryczne i cztery olejowe;

- cztery osuszacze;

- pięć pomp do wody czystej i zanieczyszczonej;

Reklama

- dwa namioty pneumatyczne;

- 80 sztuk plandek (12x15m);

- łóżka polowe (30 sztuk);

- trzy najaśnice akumulatorowe;

- pięć pił spalinowych, w tym dwie do stali i betonu;

- powerbanki solarne (10 szt.);

- 9700 sztuk worków na piasek (80x50cm);

- cztery defibrylatory AED;

- cztery agregaty prądotwórcze 60 KVA na przyczepie i pięć agregatów prądotwórczych 8.5 KVA;

- cysterna na wodę 5000 litrów na przyczepie rolniczej.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości