Reklama

Historyczny sukces badmintonistów z Osjakowa! Trzy drużyny z awansem do Mistrzostw Województwa Łódzkiego

To był prawdziwy pokaz sportowej dominacji! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie zagrali kapitalnie we własnej hali podczas Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Badmintonie, zdobywając aż trzy złote medale i jeden srebrny. Ich występ dał im awans do Mistrzostw Województwa Łódzkiego, gdzie będą reprezentować szkołę i cały powiat.

W dniach 20–21 października Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Badmintonie dziewcząt i chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na parkiecie oprócz gospodarzy zmierzyły się reprezentacje z Mierzyc, Pątnowa, Toporowa, Wielunia, Rudy i Strug.

Złoto dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Reprezentantki Osjakowa trafiły do grupy B, gdzie pokonały szkoły z Toporowa i Pątnowa, awansując do półfinału. W walce o finał zwyciężyły z PSP SPSK w Wieluniu, a w decydującym meczu ponownie ograły SP w Pątnowie, sięgając po złoty medal i tytuł Mistrzyń Powiatu Wieluńskiego.

Reklama

Skład drużyny: Zofia Prusińska, Karolina Dolata, Lena Chłodna

Chłopcy też ze złotem 

Zespół chłopców z Osjakowa, rywalizujący w grupie A po zwycięstwach nad SP w Mierzycach i PSP SPSK w Wieluniu awansował do półfinału, gdzie pokonał SP w Pątnowie. W finale znów przyszło im zmierzyć się z Mierzycami – po nerwowym początku pokazali klasę i pewnie sięgnęli po mistrzowski tytuł.

Skład drużyny: Maciej Malinowski, Gabriel Zadworny, Adam Merta

Wicemistrzostwo dla dziewcząt z Igrzysk Dzieci

Młodsze badmintonistki rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Po pewnym zwycięstwie nad SP w Pątnowie i triumfach nad SP w Rudzie oraz SP w Toporowie, o końcowym układzie tabeli zadecydował mecz z SP w Mierzycach. Po emocjonującym boju osjakowianki przegrały 2:3, zajmując ostatecznie drugie miejsce i zdobywając tytuł wicemistrzyń powiatu.

Reklama

Skład drużyny: Julia Buczek, Paulina Czyż, Natalia Jasicka

Złoto i obrona tytułu wśród najmłodszych chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 

W kategorii młodszych chłopców rywalizacja również toczyła się systemem „każdy z każdym”. Uczniowie z Osjakowa zmierzyli się z drużynami z Mierzyc, Pątnowa, Toporowa i Rudy, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. Tym samym nie tylko sięgnęli po złoty medal, ale również obronili tytuł mistrzów powiatu sprzed roku.

Skład drużyny: Filip Prusiński, Eldar Aliiev, Alexander Espinoza Tapia-Bator

Dzięki znakomitym występom aż trzy drużyny z Osjakowa – dziewczęta i chłopcy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz chłopcy w Igrzyskach Dzieci – uzyskały awans do Mistrzostw Województwa Łódzkiego, zaś Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych po raz kolejny udowodniła, że badminton to ich mocna strona.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości