To był prawdziwy pokaz sportowej dominacji! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie zagrali kapitalnie we własnej hali podczas Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Badmintonie, zdobywając aż trzy złote medale i jeden srebrny. Ich występ dał im awans do Mistrzostw Województwa Łódzkiego, gdzie będą reprezentować szkołę i cały powiat.
W dniach 20–21 października Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie była gospodarzem Mistrzostw Powiatu Wieluńskiego w Badmintonie dziewcząt i chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na parkiecie oprócz gospodarzy zmierzyły się reprezentacje z Mierzyc, Pątnowa, Toporowa, Wielunia, Rudy i Strug.
Reprezentantki Osjakowa trafiły do grupy B, gdzie pokonały szkoły z Toporowa i Pątnowa, awansując do półfinału. W walce o finał zwyciężyły z PSP SPSK w Wieluniu, a w decydującym meczu ponownie ograły SP w Pątnowie, sięgając po złoty medal i tytuł Mistrzyń Powiatu Wieluńskiego.
Skład drużyny: Zofia Prusińska, Karolina Dolata, Lena Chłodna
Zespół chłopców z Osjakowa, rywalizujący w grupie A po zwycięstwach nad SP w Mierzycach i PSP SPSK w Wieluniu awansował do półfinału, gdzie pokonał SP w Pątnowie. W finale znów przyszło im zmierzyć się z Mierzycami – po nerwowym początku pokazali klasę i pewnie sięgnęli po mistrzowski tytuł.
Skład drużyny: Maciej Malinowski, Gabriel Zadworny, Adam Merta
Młodsze badmintonistki rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Po pewnym zwycięstwie nad SP w Pątnowie i triumfach nad SP w Rudzie oraz SP w Toporowie, o końcowym układzie tabeli zadecydował mecz z SP w Mierzycach. Po emocjonującym boju osjakowianki przegrały 2:3, zajmując ostatecznie drugie miejsce i zdobywając tytuł wicemistrzyń powiatu.
Skład drużyny: Julia Buczek, Paulina Czyż, Natalia Jasicka
W kategorii młodszych chłopców rywalizacja również toczyła się systemem „każdy z każdym”. Uczniowie z Osjakowa zmierzyli się z drużynami z Mierzyc, Pątnowa, Toporowa i Rudy, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. Tym samym nie tylko sięgnęli po złoty medal, ale również obronili tytuł mistrzów powiatu sprzed roku.
Skład drużyny: Filip Prusiński, Eldar Aliiev, Alexander Espinoza Tapia-Bator
Dzięki znakomitym występom aż trzy drużyny z Osjakowa – dziewczęta i chłopcy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz chłopcy w Igrzyskach Dzieci – uzyskały awans do Mistrzostw Województwa Łódzkiego, zaś Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych po raz kolejny udowodniła, że badminton to ich mocna strona.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze