Wójt Jacek Olczyk będzie kolejną kadencję rządził w Pątnowie. To jego trzecia. Ma też zapewnioną przeważającą większość w radzie gminy.
Jacek Olczyk był jedynym kandydatem na stanowisko wójta Pątnowa. Wyborcy przy jego nazwisku mogli zaznaczyć „tak” lub „nie”. Poparcie dla samorządowca sięgnęło 86,57 proc., 2515 osób zakreśliło pierwszą odpowiedź, przeciw Olczykowi zagłosowało 390 osób.
- Z tak dużego poparcia jestem zadowolony – komentuje Olczyk.
- Wyborcy obdarzyli mnie oraz moich kandydatów bardzo dużym mandatem zaufania. Miejmy nadzieję, że ten okres kolejnych pięciu lat spędzimy pracowicie, pochylając się nad szeregiem inwestycji. Liczę na owocną współpracę.
Reklama
Wójt zaznacza, że w urzędzie leży już plik gotowych projektów, czekających na pieniądze z zewnątrz, wykonanych z myślą o otwarciu nowej perspektywy finansowej.
W ciągu ostatnich pięciu lat do gminy trafiło ponad 51 mln zł dotacji, a wartość zrealizowanych inwestycji to 61 mln zł. W tym są takie zadania jak budowa nowych dróg, boisk sportowych, termomodernizacje budynków użyteczności publicznej czy rozpoczęcie budowy kanalizacji w Popowicach.
Plany na najbliższe kilka lat też są ambitne: budowa żłobka w Grębieniu, przebudowa strażnicy w Kluskach, rewitalizacja parku w Pątnowie, doposażenie boiska w Dzietrznikach oraz dalszy rozwój sieci kanalizacyjnej.
Olczyk ma na względzie wykorzystanie naturalnego bogactwa gminy Pątnów czyli walorów przyrodniczych w celu rozwoju turystyki. To wiąże się z inwestycjami w ścieżki rowerowe, miejsca odpoczynku przy szlakach, infrastrukturę przy rzece, atrakcją byłaby też wieża widokowa czy kładka przez Wartę w Załęczu Małym.
Podczas poprzedniej kadencji wiele uwagi samorządowcy poświęcali historii, pokazywane były rekonstrukcje bitew, wydawane publikacje, jak „Monografia gminy Pątnów” czy „Historia wsi Grębień” pióra wójta. Olczyk widzi sens utworzenia Izby Tradycji i Historii Wsi.
Kandydaci z jego komitetu wyborczego uzyskali aż 11 mandatów do rady gminy. Miejsca wywalczyli sobie: Sławomir Krzemiński, Artur Orzeszyna, Jolanta Łuczak, Paweł Madeła, Alicja Gońda, Zygmunt Plewa, Jan Salamon, Grzegorz Pietrzyński, Michał Janik, Grzegorz Stasiak i Piotr Klara. Dwóch radnych wprowadzi KWW Trzecia Droga, Jarosława Łuczaka i Tomasza Walaszczyńskiego. Kolejne dwie radne wejdą z list KWW Nadwarciańska Kraina, Ewelina Panek oraz Kornelia Stykała.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze