Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, 29 kwietnia także w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu zorganizowano uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. W wydarzeniu uczestniczyli obywatele z Ukrainy.
W tym roku edukację w technikum zakończyło 188 uczniów.
- Przyszliśmy dzisiaj wszyscy po to, aby pożegnać się, ale w takim dobrym tego słowa znaczeniu, bo jest to pożegnanie, które tak naprawdę otwiera drogę na przyszłość dla was wszystkich – stwierdziła Elżbieta Urbańska-Golec, dyrektorka ZS nr 1 w Wieluniu.
- Kształcili się u nas przyszli architekci krajobrazów, technicy budownictwa, ekonomiści, logistycy, a nawet geodeci, czy technicy żywienia i usług gastronomicznych. Te cztery lata to jakaś ogromna masa czasu, który był niezwykły. Wydaje mi się, że wasz rocznik przejdzie w naszej pamięci, jako ten, z którym przeszliśmy armagedon, nawet dzisiaj czas jest bardzo trudny, więc tym bardziej witam gości z Ukrainy.
- Chciałam wam pogratulować tego, że daliście radę, że przez te cztery trudne lata, prawie dwa lata okresu pandemii, byliście taką grupą, która rozumiała potrzebę zjednoczenia, walki, robienia czegoś więcej, bardzo często byliście pozostawieni sami sobie. Jesteśmy z was więc bardzo dumni, a moja duma nie jest bezprzedmiotowa, bo zdaliście świetnie egzamin zawodowy, ponad 90 proc. osób jest już technikami – dodała dyrektorka.
- Dobrze was widzieć po takim czasie, dwa lata bez tej uroczystości było bardzo smutno. Dzisiaj się cieszycie, ale z perspektywy czasu, to jest smutna uroczystość tak naprawdę, bo kończy się fajny rozdział waszego życia, taki jeszcze beztroski – zwrócił się do absolwentów Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński.
- Chcę was jednak zachęcić do tego, żebyście relacje, które tutaj zdobyliście, pielęgnowali. Zadbali o to, by znaleźć czas na wspólne spotkanie, bo to są piękne przyjaźnie, tak naprawdę na całe życie, z których można czerpać, także z pragmatycznego podejścia. Będziecie mieć znajomych, którzy wam pomogą zorganizować imprezę, rozliczą ją, pomogą wymierzyć działkę na dom.
- Chciałbym też podziękować w imieniu zarządu, że cztery lata temu kliknęliście w systemie właśnie tą szkołę, zaufaliście powiatowi wieluńskiemu jako organowi prowadzącemu i myślę, że nie żałujecie decyzji po tym czasie. Gratuluję wyników, zdobytych certyfikatów, różnych akcji, bo bardzo dużo dzieje się w tej szkole, jeśli chodzi o wolontariat, o wydarzenia sportowe, wspaniale działaliście w tym czasie i nie zmarnujcie też tego doświadczenia – podkreślił wicestarosta.
Piątkowa uroczystość (29 kwietnia) miała miejsce w nowej hali sportowej przy ZS1.
- Największa nasza duma, że nauczyliśmy was w ciągu tych czterech lat, żebyście nie działali tylko dla siebie, ale dla całej społeczności, a dowód tego to ta hala. Cztery trudne lata, ale też cudowne, bo przecież to miejsce powstało w ciągu waszej obecności, hala symbolizuje was w pewnym sensie – przypomniała Urbańska-Golec.
Podczas gali nie zabrakło podziękowań oraz przekazania listów gratulacyjnych dla rodziców. Następnie przyszła pora, by wręczyć wyróżnienia i nagrody dla młodzieży, która też bardzo aktywnie zaangażowała się w życie szkoły. Wydarzenie uświetniły występy uzdolnionych muzycznie uczniów.
- Myślę, że bardzo pozytywnie będę wspominała technikum. Uważam, ze bardzo miło spędziłam tutaj czas i otrzymałam odpowiednie wykształcenie w ciągu tych czterech lat – mówi Kinga Stępień, technik ekonomista.
- Jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminów zawodowych było bardzo dobre, z maturą wydaje mi się, że też sobie dobrze poradzę, ale zobaczymy. W technikum już za bardzo weszliśmy w dorosłość, była pandemia, strajki nauczycieli, nieźle nas to dotknęło, ale myślę, że całkiem nieźle sobie z tym poradziliśmy – podsumowuje Wiktor Kuster, który po ekonomicznym profilu planuje studia wojskowe.
- Gdziekolwiek będziecie na pewno sobie poradzicie, to są słowa, z którymi chciałabym, żebyście wyszli z tej sali tej. Waszą największą umiejętnością w życiu i doświadczenie, które powinniście wynieść, to mieć oczy szeroko otwarte, być gotowym na zmianę, być dynamicznym, ale też człowiekiem, który potrafi się dostosowywać, Nigdy nie pozwólcie sobie podcinać skrzydeł. Życzę wam sukcesów materialnych, zawodowych, ale też żebyście byli szczęśliwymi ludźmi, zawsze mieli obok siebie kogoś kogo będziecie kochać, albo kto was będzie kochał – zakończyła dyrektorka.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze