Reklama

Koncert na złomowisku w Pajęcznie - przed nami piąta edycja imprezy

SIER31

Teren przy ul. Wieluńskiej 39 w Pajęcznie godz: 18:00

To wydarzenie zdążyło już zapisać się w kalendarzu kulturalnym regionu jako jedno z najbardziej nietypowych i klimatycznych. W niedzielę, 31 sierpnia (start o godz. 18.00), teren przy ul. Wieluńskiej 39 w Pajęcznie ponownie wypełni się muzyką. Na scenie zbudowanej z kilkudziesięciu wraków samochodowych odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja „Koncertu na złomowisku”.

Tym razem publiczność usłyszy Michała Kowalonka – gitarzystę, kompozytora i wokalistę znanego z grup Myslovitz oraz Snowman. Artysta, ceniony również jako autor muzyki filmowej i teatralnej, występował na prestiżowych scenach Nowego Jorku, Chicago, Londynu, Berlina czy Paryża. Dzielił estradę z takimi gwiazdami jak Lenny Kravitz, Archive czy Hozier. W tym roku został także nominowany do Fryderyka za album nagrany w duecie z Miro Kępińskim pt. „Prosta sprawa”.

Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna odsłona ma szczególne znaczenie. Koncert zostanie dedykowany pamięci Andrzeja Janusa, pomysłodawcy muzycznego wykorzystania tego niecodziennego miejsca, który marzył, by pajęczańskie złomowisko było najoryginalniejszą przestrzenią koncertową w kraju.

Reklama

Dotychczasowe edycje wydarzenia dowiodły, że pomysł trafił w gusta publiczności. W 2023 roku np. wystąpił tu duet z Islandii, a widok muzyków w otoczeniu złomowanych samochodów przyciągnął licznych słuchaczy i zainteresowanie mediów.

Tegoroczny koncert zapowiada się jako wyjątkowy wieczór – połączenie nastrojowej muzyki z industrialną scenerią, której nie sposób pomylić z żadnym innym miejscem.

Wstęp wolny.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości