Reklama

KONKURS DLA MIŁOŚNIKÓW KONOPNICKIEJ

07/06/2022 15:38
„Czytam! -wiem, znam!”  to cykl konkursów czytelniczych, organizowanych przez w Centrum Rozwoju Edukacji  Województwa Łódzkiego w Sieradzu Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Pajęcznie. Tym razem tematyka dotyczyła nowel Marii Konopnickiej.

7 czerwca, we wtorek, w siedzibie BP w Pajęcznie rozstrzygnięto konkurs. Wziąć w nim mogli uczniowie starszych klas szkół podstawowych, od V do VIII, z terenu powiatu pajęczańskiego. W finale zmierzyło się 35 uczniów z 12 placówek. Zostali wyłonienie w eliminacjach szkolnych, aby 11 maja wziąć udział w drugim etapie i odpowiadać na szczegółowe pytania, dotyczące lektur. Ci, którym poszło najlepiej odebrali we wtorek dyplomy i nagrody, oczywiście książkowe. Przyznano trzy pierwsze miejsca i osiem wyróżnień.  A już zimą kolejna edycja, już teraz organizatorzy zachęcają do udziału.

Jury przyznało trzy pierwsze nagrody oraz osiem wyróżnień w konkursie czytelniczym

I miejsce   – Antonina Adamska kl. VIII b ( SP w Siemkowicach)

II miejsce– Kornelia Korkus kl. VIII a (SP w Raciszynie)

III miejsce– Emilia Ławniczek kl. VII b ( SP w Rząśni) i Łuczak Magdalena kl. VIII ( SP w Zamościu)

Wyróżnienia:

Apolonia Czołnowska kl. VII a – SP Nr 2 w Pajęcznie
Julia Szczęsna kl. VIII b – SP Nr 2 w Pajęcznie
Michał Zalewski kl. VII – SP w Bogumiłowicach
Witold Szwed kl. V b– SP w Strzelcach Wielkich
Julia Bęben kl.V – SP w Białej
Natalia Krukowska kl. VII – SP w Zamościu
Wiktor Usatiuk kl. V b – SP Nr 2 w Pajęcznie
Patrycja Stanik kl. VIII a – SP w Makowiskach


[caption id="attachment_3864" align="alignnone" width="1257"]

fot.: arch. BP w Pajęcznie[/caption]

[caption id="attachment_3865" align="alignnone" width="2048"]

fot.: arch. BP w Pajęcznie[/caption]

[caption id="attachment_3866" align="alignnone" width="2048"]

fot.: arch. BP w Pajęcznie[/caption]
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości