Walka do ostatniej syreny i obiecująca postawa w drugiej połowie - mimo porażki 77:51 z wiceliderem rozgrywek, młodzi koszykarze WKS Metapol Wieluń mogą wyciągnąć wiele pozytywów z niedzielnego meczu w Łodzi. Trener Mateusz Łebek podkreśla, że drużyna wraca silniejsza i zaprasza kibiców na mecz w Wieluniu.
W niedzielę, 26 stycznia, w ramach 15. kolejki wojewódzkiej ligi U13, koszykarze WKS-u Metapol Wieluń zmierzyli się na wyjeździe z Akademią Koszykówki Crossbasket Łódź, wiceliderem tabeli. Mimo ambitnej postawy i wyrównanej drugiej połowy, musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 77:51 (23:9, 20:9, 17:16, 17:17). Spotkanie to było dla wieluńskich koszykarzy szóstym z rzędu rozegranym na obcym parkiecie.
Trener Mateusz Łebek zauważył, że drużyna dobrze weszła w mecz, narzucając swoje tempo gry – Dzisiejsze spotkanie rozpoczęliśmy bardzo spokojnie, narzucając własne tempo gry. Po pierwszych 5 minutach gry prowadziliśmy 7-4. Obie drużyny świetnie broniły – komentował. Niestety, brak kluczowych zawodników podkoszowych, Jana Kostrzyckiego i Sebastiana Klimaszewskiego, osłabił drugi skład, co przyczyniło się do strat w końcówce pierwszej kwarty.
Druga połowa przyniosła jednak wyrównaną walkę, która może być zwiastunem dalszego rozwoju zespołu – Jednak liczy się wynik końcowy, który był dla nas niekorzystny. Bardzo fajne spotkanie, świetna atmosfera. Osobiście bardzo cenię drużynę i trenera Crossbasket Łódź. Z tych spotkań zawsze wracamy dużo silniejsi i bardziej doświadczeni – podkreślał szkoleniowiec WKS-u w rozmowie z portalem kulisy.net
W meczu świetnie zaprezentował się duet Kuba Urbaniak i Wojtek Kuśmirek, który zdobył łącznie 39 punktów. Urbaniak rzucił 22 punkty, a kapitan Kuśmirek dołożył 17. Pozostałe punkty dla WKS-u zdobyli Aleksander Boratyński i Jan Mielcarek (po 4) oraz Stanisław Stępień i Hubert Hudziak (po 2).
Po serii sześciu wyjazdowych spotkań koszykarze z Wielunia wracają do swojej hali. Już 2 lutego, w niedzielę, o godzinie 15:00 zmierzą się z AS PROEM Tomaszów Mazowiecki w hali przy Zespole Szkół nr 1. – Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców wieluńskiego sportu na kolejne spotkanie Sharksów – zachęcał szkoleniowiec koszykarzy na zakończenie naszej rozmowy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze