Dwóch mężczyzn chciało ukraść elementy centralnego ogrzewania z jednego z domów. Na gorącym uczynku złapali ich funkcjonariusze, którzy zostali powiadomieni o sprawie.
Cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 27 stycznia w Byczynie w powiecie kluczborskim. Policjanci otrzymali informację, że na terenie niezamieszkałej posesji jest obecnie dwóch mężczyzn, którzy mogą próbować popełnić przestępstwo. Na miejsce udali się funkcjonariusze, którzy potwierdzili te informacje. Mężczyźni byli na etapie demontowania metalowych elementów centralnego ogrzewania. Dodatkowo przygotowali już część wymontowanej instalacji do wywiezienia.
- Dwaj mieszkańcy powiatu kluczborskiego już wcześniej dokonali kilku kradzieży z posesji, a zabrane w wyniku przestępczego procederu mienie sprzedawali na skupach złomu. W momencie zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich gotówkę w wysokości 1200 zł, pochodzącą najprawdopodobniej z wcześniejszych transakcji. Straty wyrządzone przez ich działalność oszacowano na około 5 tys. zł - mówi asp. szt. Dawid Gierczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.
Reklama
Odzyskane przez policjantów mienie wróciło do właściciela. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież grozi im kara do pięciu lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze