Reklama

Kradzież z włamaniem. Złodziej zatrzymany, elektronarzędzia odzyskane

Młodzieniec ze Zduńskiej Woli ukradł elektronarzędzia warte 15 tysięcy złotych. Część od razu opchnął w lombardzie, a resztę schował przy trasie S8. Tych nie zdążył sprzedać. Następnego dnia został zatrzymany i będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem. A to nie był jego pierwszy raz w złodziejskiej branży.

W środę 12 listopada, około południa, 44-letni właściciel firmy z Szadku (pow. zduńskowolski) zawiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej w Zduńskiej Woli o nocnym włamaniu do jego samochodu i kradzieży elektronarzędzi, wykorzystywanych w funkcjonowaniu firmy. Okradziony przedsiębiorca oszacował wartość narzędzi na blisko 15 tysięcy złotych.

Zduńskowolscy policjanci ruszyli do działania i już następnego dnia mieli sprawcę i złupione elektronarzędzia. 26-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli został zatrzymany w swoim miejscu pracy i okazało się, że złodziejski proceder nie jest mu obcy. Był już notowany za podobne przestępstwa.

Reklama

- W toku prowadzonych przez policjantów czynności mężczyzna przyznał się. Złodziej część rzeczy sprzedał w lombardzie, a pozostałą część schował między zaroślami przy drodze technicznej trasy S8 – informuje oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli mł. asp. Katarzyna Biniaszczyk.

Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia i zwrócili je pokrzywdzonemu. Firma z Szadku może dalej działać, a 26-letni zduńskowolanin może posiedzieć nawet przez 10 lat.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości