W niedzielę, 26 kwietnia, w kościele w Czarnożyłach odbyła się wyjątkowa zbiórka charytatywna na rzecz Mikołaja Piesyka. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, lokalnych instytucji oraz parafian udało się zebrać 4360,51 zł na operację serca chłopca, a cała akcja zakończyła się pełnym sukcesem i wsparciem także dla innego potrzebującego dziecka.
W niedzielę, 26 kwietnia, mieszkańcy gminy Czarnożyły pokazali, jak wielką siłę ma wspólne działanie i otwarte serca. Tego dnia w kościele w Czarnożyłach odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Mikołaja Piesyka - chłopca, który potrzebował pilnej operacji serca.
W organizację wydarzenia aktywnie włączyli się pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach wraz z rodzinami oraz duchowni z Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Czarnożyłach. Dzięki ich zaangażowaniu oraz hojności parafian udało się osiągnąć imponujący wynik bo zebrano aż 4360,51 zł. Cała kwota została przekazana na leczenie chłopca za pośrednictwem serwisu Siepomaga. To jednak nie wszystko. W akcję włączyli się również mieszkańcy miejscowości Platoń oraz liczne Koła Gospodyń Wiejskich między innymi z Raczyna, Wydrzyna, Platonia i Gromadzic. Wsparli akcję w postaci domowych wypieków i makaronów. Podziękowania skierowano także do księdza proboszcza Marka Jelonka oraz wikariusza Grzegorza Kałuży za ich otwartość i współpracę.
Najważniejsza wiadomość jest jednak taka, że Mikołaj uzbierał już pełną kwotę potrzebną na operację serca. To ogromny sukces i dowód na to, że wspólne działania mogą przynieść realną pomoc. Co więcej, nadwyżka zebranych środków zostanie przekazana na leczenie kolejnego potrzebującego dziecka, Maksia Mazurka z Działoszyna. Mieszkańcy gminy Czarnożyły udowodnili, że mają wielkie serca i że potrafią je otwierać dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze