Wieluń ponownie stanie się miejscem ważnej akcji krwiodawstwa połączonej z rodzinnym piknikiem. Wydarzenie odbędzie się 31 maja w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego 32 (ZS nr 1).
Głównym organizatorem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, we współpracy z lokalnym klubem krwiodawców oraz partnerami społecznymi i instytucjami wspierającymi ideę honorowego krwiodawstwa. Wydarzenie odbędzie się w ramach pikniku rodzinnego, którego celem jest promocja oddawania krwi oraz integracja mieszkańców regionu. Na uczestników zarówno dorosłych, jak i dzieci czeka wiele atrakcji, w tym grill, popcorn, wata cukrowa, konkursy, zabawy oraz poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Masłowicach. Podczas akcji dostępna będzie również możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Rejestrację poprowadzą pracownicy Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie losowanie nagród wśród krwiodawców biorących udział w akcjach w dniach 25 stycznia, 28 marca oraz 31 maja. Nagrodą główną będzie voucher na kurs prawa jazdy ufundowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców Ostrycharz. Do wygrania będą również liczne vouchery i upominki od lokalnych sponsorów - m.in. na usługi gastronomiczne, kosmetyczne, treningi personalne, biżuterię oraz produkty lokalne.
Zapisy na oddanie krwi prowadzone są poprzez Messenger organizatorów oraz przez kontakt telefoniczny. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Wielunia i okolic do licznego udziału w wydarzeniu, podkreślając, że każda oddana kropla krwi może uratować życie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze