Reklama

Młodzi koszykarze WKS Wieluń rozpoczęli sezon! Udany debiut w Mini Basket Lidze w Łodzi

Energia, emocje i pierwsze sportowe lekcje na przyszłość – młodzi koszykarze WKS Bomed Wieluń zainaugurowali 9. sezon Mini Basket Ligi w łódzkiej Zatoce Sportu mierząc się z rówieśnikami z całego województwa. Jak poradzili sobie w debiucie?

Wieluń stawia na koszykówkę – pierwszy turniej za nimi

W niedzielę, 16 listopada, dwa zespoły WKS Bomed Wieluń – w kategoriach U9 oraz U10/U11 – prowadzone przez trenera Grzegorza Żabickiego wzięły udział w inauguracyjnej kolejce 9. sezonu Mini Basket Ligi w Łodzi. Dla wieluńskich drużyn był to pierwszy występ w tych cyklicznie organizowanych rozgrywkach, w których udział bierze ponad trzydzieści zespołów z całego województwa.

W ramach turnieju młodzi zawodnicy WKS-u rozegrali łącznie cztery spotkania. Bilans premierowego występu to: zwycięstwo, remis oraz dwie minimalne porażki.

Reklama

Jak zaznacza sztab szkoleniowy, wyniki to tylko dodatek – najważniejsze były emocje, sportowa rywalizacja i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych drużyn z województwa łódzkiego.

Inaugurację turnieju uświetniły dwie wielkie osobowości polskiej koszykówki. W łódzkiej Zatoce Sportu pojawił się:

Piotr „Grabo” Grabowski – mistrz świata we wsadach

Marcin Gortat – legenda NBA i ambasador polskiej koszykówki

Kolejny turniej z udziałem podopiecznych trenera Żabickiego już wkrótce. Następna runda Mini Basket Ligi rozegrana zostanie tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia, ponownie w łódzkiej Zatoce Sportu. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości