Energia, emocje i pierwsze sportowe lekcje na przyszłość – młodzi koszykarze WKS Bomed Wieluń zainaugurowali 9. sezon Mini Basket Ligi w łódzkiej Zatoce Sportu mierząc się z rówieśnikami z całego województwa. Jak poradzili sobie w debiucie?
W niedzielę, 16 listopada, dwa zespoły WKS Bomed Wieluń – w kategoriach U9 oraz U10/U11 – prowadzone przez trenera Grzegorza Żabickiego wzięły udział w inauguracyjnej kolejce 9. sezonu Mini Basket Ligi w Łodzi. Dla wieluńskich drużyn był to pierwszy występ w tych cyklicznie organizowanych rozgrywkach, w których udział bierze ponad trzydzieści zespołów z całego województwa.
W ramach turnieju młodzi zawodnicy WKS-u rozegrali łącznie cztery spotkania. Bilans premierowego występu to: zwycięstwo, remis oraz dwie minimalne porażki.
Jak zaznacza sztab szkoleniowy, wyniki to tylko dodatek – najważniejsze były emocje, sportowa rywalizacja i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych drużyn z województwa łódzkiego.
Inaugurację turnieju uświetniły dwie wielkie osobowości polskiej koszykówki. W łódzkiej Zatoce Sportu pojawił się:
Piotr „Grabo” Grabowski – mistrz świata we wsadach
Marcin Gortat – legenda NBA i ambasador polskiej koszykówki
Kolejny turniej z udziałem podopiecznych trenera Żabickiego już wkrótce. Następna runda Mini Basket Ligi rozegrana zostanie tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia, ponownie w łódzkiej Zatoce Sportu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze