Choć sezon U13 dopiero co dobiegł końca, to wieluńscy „Sharks” nie próżnują – Rozpoczęliśmy przygotowania do rozgrywek U14. Siłownia, systematyczność i budowa pewności siebie – to nasz plan – mówi trener Mateusz Łebek w rozmowie z portalem kulisy.net.
Koszykarze WKS-u Metapol Wieluń zakończyli rozgrywki ligowe w kategorii U13M na poziomie wojewódzkim pod egidą Łódzkiego Związku Koszykówki wraz z końcem marca. Mimo iż statystyki sezonu (5 zwycięstw i 15 porażek) mogą sugerować przeciętny bilans, to w rzeczywistości drużyna poczyniła ogromny postęp względem wcześniejszych rozgrywek.
Świetnym przykładem rozwoju jest rozgrywający Wojtek Kuśmirek, który poprawił swoje średnie punktowe względem dwóch ostatnich sezonów z 4,5 na aż 18,5 punktu na mecz. Ale nie tylko on przyciąga uwagę – równie dynamicznie rozwijają się Urbaniak, Klimaszewski, Boratyński czy Czerniak. Każdy zresztą z młodych zawodników dołożył cegiełkę do wzrostu potencjału zespołu. Trener Mateusz Łebek nie zamierza jednak spoczywać na laurach – Rozpoczęliśmy okres przygotowawczy przed kolejnym sezonem rozgrywkowym. W tym tygodniu oswajamy się z siłownią, która – mam nadzieję – zostanie z chłopcami na wiele lat – podkreślał szkoleniowiec w rozmowie z portalem kulisy.net.
Budowa siły fizycznej to tylko jeden z elementów. Kluczowym aspektem dla trenera Łebka jest rozwój mentalny zawodników – Na chwilę obecną celem jest przede wszystkim budowanie poczucia własnej wartości i pewności siebie. Często nam tego brakowało. Nawet po wygranych meczach nasi zawodnicy byli często w szoku. Mimo że na te wygrane ciężko pracowali – zauważał.
Wszystko to po to by jak najlepiej przygotować się do trudniejszych rozgrywek w kategorii wiekowej U14. W nadchodzącym sezonie „Sharks” zmierzą się z mocniejszymi rywalami niż dotychczas – Systematyczność i dyscyplina to kolejny kluczowy punkt tego rodzaju przygotowań. W kategorii U14, w której będziemy występować w przyszłym sezonie, biorą udział tylko drużyny z górnej części obecnej tabeli. Żeby rywalizować musimy być solidnie przygotowani.
Latem mieszkańcy Wielunia będą mogli nie tylko kibicować młodym zawodnikom, ale także… zobaczyć ich na własne oczy w trakcie treningów biegowych – Najprawdopodobniej będziecie nas Państwo oglądać latem przebiegających przez miasto na trasie Stare Sady – Ogród Botaniczny – zapowiedział na koniec rozmowy trener.
Choć sezon się skończył, w WKS-ie Metapol Wieluń praca dopiero się zaczyna. Cel? Silniejsi, pewniejsi siebie i gotowi na nowe wyzwania młodzi koszykarze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze