Reklama

Nowe informacje w sprawie wczorajszego pożaru kombajnu pod Turowem

W środę 2 sierpnia, późnym wieczorem, w trakcie pracy na polu pod Turowem w gminie Wieluń, zapalił się kombajn. Płonęły też zboże na pniu i ściernisko ze słomą. Straty wyceniono na około 33 tysiące złotych.

Zgłoszenie o pożarze straż pożarna w Wieluniu otrzymała o 21.43.

- Zapalił się przód Classa – mówił krótko po zdarzeniu kombajnista. - Natychmiast uruchomiłem wszystkie gaśnice, bo w te kombajn był dobrze wyposażony. Jest już dobrze, ale niewiele brakowało …

- Chłopak chciał dokończyć koszenie – dodaje jeden ze świadków pożaru. - Maszyna zapaliła się na samej końcówce. Szczęście, że jakoś uciekł.

Reklama

Na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej – dwa z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wieluniu i po jednym zastępie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Kadłubie, Mokrsku, Młynisku, Turowie i Wieluniu. Łącznie do walki z płomieniami przyjechało tu 37 ratowników.

- W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległ kombajn zbożowy – informuje mł. asp. Michał Żuraw z wieluńskiej KP PSP. - Najbardziej ucierpiał heder. Spaliło się też zboże na pniu o powierzchni 0,2 ha i ściernisko ze słomą o powierzchni 1,8 ha. Przypuszczalna przyczyna tego zdarzenia to utrata izolacyjności przewodu instalacji w kombajnie.

Reklama

Rolnik na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń, dlatego też nie było konieczności wzywania karetki pogotowia.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości