Reklama

Podsumowanie okresu świątecznego na drogach powiatu wieluńskiego

Okres świąteczny na drogach powiatu wieluńskiego nie należał do spokojnych. W tym czasie wieluńska policja odnotowała pięć kolizji, na szczęście nikt w nich poważnie nie ucierpiał. Mundurowi zatrzymali też jednego kierowcę prowadzącego samochód pod wpływem alkoholu.

Do jednego ze zdarzeń doszło 26 grudnia w miejscowości Turów. Policjanci ustalili, że 18-letni kierowca Opla nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenia dwóch posesji, po czym samochód dachował. W aucie oprócz kierowcy były jeszcze dwie osoby. Kierowca i jeden z pasażerów trafili do szpitala, ale na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 18-latek był trzeźwy, a za wykroczenie został ukarany mandatem.

Mimo licznych apeli wciąż zdarzają się kierowcy prowadzący pojazdy po alkoholu. W świątecznym okresie policjanci zatrzymali jednego takiego kierowcę. 25 grudnia w Dębinie (gm. Osjaków) do kontroli drogowej zatrzymano samochód osobowy marki Volvo, który prowadził 43-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 0,8 promila alkoholu we krwi. Teraz odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Reklama

- Przed nami kolejny świąteczny okres związany z Sylwestrem oraz Nowym Rokiem. Niektórzy z nas zdecydują się na wyjazdy, dlatego apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności podczas podróży. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i dostosujmy prędkość do warunków drogowych. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu! - kieruje apel do kierowców asp. sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości