7 lutego odbyła się uroczystość Podsumowania Roku Kulturalno-Sportowego w Powiecie Pajęczańskim. W trakcie wydarzenia wyróżniono osoby oraz zespoły, które w 2024 roku osiągnęły wyjątkowe sukcesy w dziedzinie kultury i sportu. Przedstawiamy laureatów oraz podsumowanie najważniejszych osiągnięć minionego roku.
7 lutego w Powiecie Pajęczańskim odbyła się wyjątkowa uroczystość podsumowująca Rok Kulturalno-Sportowy 2024. Wydarzenie ma na celu wyróżnienie osób, które swoim talentem, ciężką pracą i zaangażowaniem przyczyniły się do rozwoju kultury oraz sportu w regionie. Wręczone wyróżnienia stanowiły hołd dla tych, którzy przez swoje działania nie tylko wzbogacili życie lokalnej społeczności, ale także stali się ambasadorami aktywności fizycznej i kulturowej.
Wyróżnienia w dziedzinie kultury
W kategorii kultury wyróżniono osoby, które swoją działalnością artystyczną oraz organizacyjną wyróżniają się na tle powiatu. Otrzymali je: Anita Wawrzyniak, Maria Teresa Szczerkowska, Agnieszka Morga, Katarzyna Nowak, Anna Mruszczyk, Teresa Zygmunt - Żebrowska, Michał Bistuła oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Obrowie Wiesława.
Wyróżnienia w dziedzinie sportu
W kategorii sportu nagrodzono osoby, które swoimi osiągnięciami przyczyniły się do rozwoju dyscypliny i popularyzacji aktywności fizycznej. Wyróżnieni sportowcy to: Julia Pukacz, Piotr Nagielski, Joanna Tutaj, Nadia Biniecka, Oliwia Pająk, Natalia Cichowlas, Jan Tokarski, Mikołaj Popiel.
Wyróżniona została także męska sztafeta 4 x 200 m w składzie: Miłosz Dutkiewicz, Mateusz Kaczmarek, Filip Smolarek, Szymon Zasada.
Wkład w rozwój sportu
Wyróżnienia za szczególny wkład w rozwój sportu w Powiecie Pajęczańskim otrzymali działacze sportowi, którzy nieprzerwanie wspierają lokalne inicjatywy: Zbigniew Słomski, Cezary Cichowlas, Piotr Trawczyński, Paweł Pietruszka.
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych
W kategorii szkół podstawowych 2024 rok przyniósł wiele emocji. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
Klasy IV-VI
Wśród dziewcząt w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, drugie miejsce Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Działoszynie.
Natomiast wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej, pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, drugie Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach, a trzecie Szkoła Podstawowa w Działoszynie.
Klasy VII-VIII
W kategorii wiekowej klas VII-VIII w rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Działoszynie, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 2 w Pajęcznie, a trzecie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Nowej Brzeźnicy.
Wśród chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Pajęcznie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Działoszynie, a trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Sulmierzycach.
Szkoły ponadpodstawowe
W tej kategorii bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Pajęcznie, którzy zajęli pierwsze miejsce.
Współzawodnictwo Ludowych Zespołów Sportowych i Szkół
W tej rywalizacji zwyciężył Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Działoszynie, miejsce drugie wywalczył Zespół Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Działoszynie, a miejsce trzecie Ludowy Klub Sportowy Kiełczygłów.
Podsumowując, Podsumowanie Roku Kulturalno-Sportowego w Powiecie Pajęczańskim za 2024 rok było wydarzeniem pełnym emocji i radości. To czas, by docenić tych, którzy przez swoją pracę i pasję przyczynili się do sukcesów powiatu w dziedzinie kultury i sportu, stanowiąc inspirację dla innych. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze