Czterdzieści sadzonek konopi indyjskich, gotowy susz marihuany oraz metamfetamina - to wykaz nielegalnych substancji przechwyconych przez policjantów, którzy wpadli na trop 34-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wkrótce stanie przed sądem.
Kryminalni z kłobuckiej komendy wpadli w ostatnim czasie na trop mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, który miał uprawiać konopie indyjskie. Po przeanalizowaniu najważniejszych wątków sprawy - postanowili złożyć mu wizytę. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne.
- W trakcie przeszukania śledczy znaleźli 40 sadzonek konopi indyjskich oraz gotowy susz marihuany ze ściętych już roślin i metamfetaminę. Kryminalni zabezpieczyli też przyrządy służące do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających - relacjonuje asp. Joanna-Wiącek Głowacz z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Reklama
34-latek na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał już zarzuty, m.in. nielegalnej uprawy konopi, jak również posiadania narkotyków i przyrządów służących do ich wytwarzania. Teraz o losie mieszkańca Wręczycy Wielkiej zdecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze