W minionym tygodniu koszykarze WKS Metapol Wieluń występujący w wojewódzkiej lidze U13 rozegrali dwa trudne mecze. Choć oba zakończyły się porażkami, trener Mateusz Łebek widzi w tych spotkaniach ogromny potencjał swojego zespołu. ŁKS KM Szkoła Gortata II Łódź pokonał wieluńską drużynę 82:46 - 8 grudnia, natomiast wczoraj, 15 grudnia, AZS Batory Skierniewice zwyciężył wielunian 89:54.
Mimo niekorzystnych wyników na tablicach świetlnych czy to w Łodzi czy w Skierniewicach młodzi zawodnicy WKS-u udowodnili, że są w stanie rywalizować na równi z najlepszymi w lidze, wygrywając pojedyncze kwarty z wyżej notowanymi rywalami.
„Te mecze pokazały nam, że możemy grać z najlepszymi”
Trener Mateusz Łebek po obu spotkaniach nie szczędził słów wsparcia dla swoich podopiecznych.
– W ostatnim tygodniu przegraliśmy z dwiema bardzo silnymi drużynami. Co ciekawe, te przegrane pokazały nam, że obie te drużyny były w naszym zasięgu. Wygrywaliśmy lub remisowaliśmy pojedyncze kwarty w trakcie obu meczów – podkreślał Łebek.
Wczorajszy (15 grudnia) mecz w Skierniewicach WKS rozgrywał w osłabieniu, co nie ułatwiało zadania. Z powodu choroby i kontuzji zabrakło dwóch kluczowych zawodników: Jakuba Urbaniaka i Jana Kostrzyckiego – Mimo braków kadrowych po pierwszej części spotkania wygrywaliśmy – komentował szkoleniowiec.
Trener dostrzega jednak główne przyczyny porażek, zwracając uwagę na braki w doświadczeniu i problem z opanowaniem stresu – Chłopców często onieśmielają duże miasta, infrastruktura obiektów sportowych i znane nazwy drużyn przeciwników – tłumaczył.
Mimo trudnych momentów, zespół WKS Metapol Wieluń notuje widoczny progres. Praca na treningach przynosi efekty, co doceniają nawet sędziowie.
– Ciężko pracujemy przed każdym spotkaniem, wprowadzając nowe elementy treningu. Sędziowie zauważają szybkie postępy chłopców i często im to komunikują. Za to jestem obsadzie sędziowskiej ogromnie wdzięczny – mówił trener wielunian.
W Skierniewicach na szczególne wyróżnienie zasłużyło kilku zawodników. Najwięcej punktów zdobył nowy koszykarz wieluńskiego teamu - Sebastian Klimaszewski (16), a kapitan drużyny Wojciech Kuśmirek dorzucił 13 oczek. Aleksander Boratyński imponował zbiórkami w obronie, natomiast Hubert Hudzik wykazał się przechwytami i skutecznym rozbijaniem ataków rywali – Nawet mimo porażki jestem zadowolony z chłopców. Widzę, jak ciężko pracują, wyciągają wnioski i wierzę, że to, co dzieje się teraz, zaprocentuje w przyszłości. Brawo, chłopcy! – podsumował trener Łebek.
Najbliższy mecz drużyna rozegra 22 grudnia, o godzinie 10:00 w Strykowie, gdzie zmierzy się z miejscowym Basketem.
Nabór wciąż trwa!
WKS Metapol Wieluń zaprasza do swojej sekcji koszykówki chętnych w wieku od 6 do 18 lat.
– Trenujemy codziennie i jesteśmy na etapie tworzenia zespołu, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wierzę, że w naszej okolicy jest jeszcze wiele utalentowanych dzieciaków. Chciałbym aby na przykładzie naszej drużyny U13 zdecydowali się do zapisania w klubie, i spróbowali swoich sił – zachęcał szkoleniowiec WKS-u Metapol Wieluń.
Z klubem można się skontaktować przez media społecznościowe: na Instagramie jako WKS SHARKS, a na Facebooku jako WKS Wieluń Sekcje Młodzieżowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze