Na konferencji prasowej, w poniedziałek, 19 grudnia, w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu ogłoszono dobrą nowinę. Placówka otrzymała kolejną dotację na infrastrukturę sportową. Tym razem, z udziałem pozyskanych środków, ma zostać zbudowane boisko piłkarskie.
- Mamy kolejne środki na infrastrukturę sportową na terenie Zespołu Szkół nr 1 – akcentuje z niekrytą dumą starosta wieluński Marek Kieler.
- Cieszymy się bardzo, bo na początku tej kadencji zapowiadaliśmy, że będziemy inwestować w bazę sportową i to zrobiliśmy. Myślę, że to jest ostatni etap udoskonalania tej bazy sportowej przy tym zespole. Chociaż nasze wspólne z dyrekcją pomysły są nieobliczalne i może się jeszcze wiele rzeczy zadziać w tej szkole – ostrzega z uśmiechem szef powiatu i dodał, że poseł przywiózł przed świętami piękny prezent do Wielunia.
Symboliczny czek na 310 tys. zł, dyrektorce ZS 1 Elżbiecie Urbańskiej-Golec, wręczył poseł Paweł Rychlik.
- Przypominam sobie rok 2019 i bardzo dobre informacje o dotacji w kwocie trzech milionów złotych, na budowę hali sportowej. Dziś widzimy, że nie tylko została zbudowana, ale służy nie tylko szkolnej społeczności – podkreśla Paweł Rychlik.
- Ale wciąż brakowało boiska zewnętrznego. Zarząd powiatu złożył wniosek, z tego samego programu, do ministerstwa sportu. Na koniec roku mamy dobre informacje. Wniosek zakwalifikował się na ostatnią listę i powiat otrzymuje 310 tys. zł na budowę tego boiska – mówi parlamentarzysta i dodaje, że z obiektu nie będą korzystać wyłącznie uczniowie Zespołu Szkół nr 1.
Dyrektor Elżbieta Urbańska-Golec nie kryła wdzięczności wobec władz powiatu i parlamentarzysty.
- Bardzo serdecznie chcę podziękować zarządowi powiatu, za danie szansy na realizację kolejnej inwestycji. Dziękuję posłowi Pawłowi Rychlikowi, za to, że od samego początku motywował nas do tego, abyśmy próbowali pozyskiwać środki z ministerstwa sportu – komentuje Urbańska-Golec i dodaje, że jest wdzięczna także całej społeczności ZS 1.
Dyrektorka zaakcentowała, że to boisko zamknie wszystkie plany, dotyczące infrastruktury sportowej na terenie szkoły.
- To boisko jest nam potrzebne. Mamy możliwość od kwietnia do października ćwiczenia na otwartej przestrzeni – argumentowała szefowa ZS 1.
- To jest ważny dzień w historii szkoły – dodaje.
Wkład własny powiatu będzie dokładnie taki sam jak kwota dofinansowania. Wartość tej inwestycji to 620 tys. zł.
- Już na koniec miesiąca pieniądze te zostaną zabezpieczone w budżecie powiatu. Myślę, że w styczniu ruszymy z procedurą przetargową – informuje wicestarosta Krzysztof Dziuba.
- Ten wniosek powstawał bardzo szybko. Stąd duże gratulacje dla dyrektor ZS 1. To drugi wniosek przygotowywany przez ten sam zespół do programu „Sportowa Polska” i drugi skuteczny. Jeśli ktoś chce składać wnioski, to można się zapisać na korepetycje do Zespołu Szkół nr 1. Ta skuteczność jest stuprocentowa – zaznacza Dziuba.
W konferencji wziął udział także Zygmunt Boryczka, prezes stowarzyszenia SKS Aktywni ZS 1 w Wieluniu. Co ciekawe, nowe boisko zaprojektowała absolwentka ZS 1 w Wieluniu, Agnieszka Preś.
Dodatkowo, w ramach projektu zostanie zbudowana wiata na rowery, bo jak mówi dyrektorka szkoły, trzeba zachęcać młodzież do korzystania z alternatywnych, ekologicznych środków transportu.
Pierwszy mecz na nowym boisku ma się rozegrać jeszcze przed wyborami samorządowymi w 2024 roku.
Sławomir Rajch
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze