24 czerwca, w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu odbyła się uroczystość Powiatowego Zakończenia Roku Szkolnego 2025/2026. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich zgromadzonych przez dyrektor szkoły Ewę Oroń, która zwróciła się do licznie przybyłych gości reprezentujących samorząd, instytucje oświatowe oraz lokalne środowisko edukacyjne. Wśród nich obecni byli m.in. posłanka na Sejm RP Jolanta Zięba-Gzik, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Maciej Sulgan, starosta wieluński Maciej Bryś, wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba, skarbnik powiatu Przemysław Krężel, sekretarz powiatu Małgorzata Pach, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Wieluniu Grażyna Ryczyńska wraz z radnymi, a także dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi Elżbieta Celer.
Głos zabrał starosta wieluński Maciej Bryś, który podsumował mijający rok szkolny. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na osiągnięcia uczniów oraz zaangażowanie nauczycieli, którzy przyczynili się do ich sukcesów.
- Wasze sukcesy są powodem do dumy dla rodziców, nauczycieli i całego powiatu wieluńskiego. Są także dowodem na to, że wytrwałość, systematyczność i odpowiedzialność pozostają wartościami, które nigdy nie tracą znaczenia. Słowa uznania kieruję również do nauczycieli. Państwa praca nie kończy się wraz z ostatnim dzwonkiem. Każdego dnia uczestniczycie w procesie, którego efektów często nie widać od razu. Kształtujecie nie tylko wiedzę, ale także postawy, charakter i poczucie odpowiedzialności młodych ludzi – stwierdza podczas uroczystości Maciej Bryś, starosta wieluński.
Kolejna część uroczystości należała do Bożeny Krej, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wieluniu, która poprowadziła moment wręczenia nagród dla uczniów oraz nauczycieli wyróżnionych za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2025/2026.
Po wygłoszonych przemówieniach i wręczeniu nagród przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół nr 3. Finałowym akcentem uroczystości był symboliczny ostatni dzwonek, wykonany wspólnie przez starostę wieluńskiego Macieja Brysia, dyrektor szkoły Ewę Oroń oraz przewodniczącego Młodzieżowej Rady Powiatu Wojciecha Zakrętę. Po zakończeniu oficjalnych obchodów uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu prowadzących kawiarenkę „Serce w foremce”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze