Ponad 50 uczniów z 15 szkół podstawowych z terenu powiatu wieluńskiego wzięło udział w turnieju FIFA Kopernik Cup w Wieluniu. To jednak nie był zwykły konkurs. Wydarzenie połączyło gaming, przedsiębiorczość i nowoczesne technologie, a za jego organizację odpowiadali sami uczniowie.
25 marca w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu zorganizowano siódmą edycję Powiatowego Turnieju FIFA Kopernik Cup o Puchar Wicestarosty Wieluńskiego.
- Inicjatorem turnieju jest wicestarosta Krzysztof Dziuba. Imprezę od wielu już lat współorganizujemy ze Starostwem Powiatowym w Wieluniu - mówi Ilona Ratajczyk-Piwnicka, nauczycielka wychowania fizycznego w ZS3 w Wieluniu, koordynatorka turnieju.
- Chcemy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji - dodaje.
Wystarczyło wejść do środka, żeby poczuć klimat gamingu. Sala wyglądała jak pokój gracza, a turniej zainteresował nie tylko fanów FIFA, ale też tych, którzy chcą działać przy organizacji takich wydarzeń. Warto podkreślić, że w tym roku za przygotowanie imprezy odpowiadali uczniowie szkoły.
- Uczniowie próbują swoich sił jako młodzi przedsiębiorcy. W planach mają otwarcie firmy, która zajmuje się tego typu działalnością - tłumaczy Ratajczyk-Piwnicka.
- Szkoła daje im szansę na rozwój. Jest to impreza bardzo interdyscyplinarna. Wykorzystujemy tutaj umiejętności wszystkich naszych uczniów kształcących się w technikum handlowiec, programista czy spedytor. Młodzież ma możliwość wykazać się umiejętnościami planowania, realizacji tych planów oraz podejmowania szybkich decyzji, kiedy pójdzie coś nie tak - zaznacza.
Nowością była również transmisja na żywo, przygotowana przez uczniów. Dzięki temu wydarzenie można było śledzić nie tylko na miejscu, ale i online.
Zaangażowanie uczniów zauważył i docenił również wicestarosta powiatu wieluńskiego Krzysztof Dziuba.
- To wydarzenie miało fantastyczną oprawę. Mogliście zobaczyć spięcie wielu technik i technologii w jedną całość. Dało to fenomenalny efekt. To wszystko zrobili uczniowie z tej szkoły - podkreśla.
Poinformował także o otwarciu nowego, bardzo ciekawego kierunku - technik cyberbezpieczeństwa. Przypomniał też, że nadal funkcjonuje kierunek technik programista i zachęcił młodzież do udziału w takich projektach jak turniej FIFA, zapraszając ich do Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu.
Na zakończenie nie zabrakło gratulacji dla uczestników.
- Wspaniali gracze. Bardzo serdecznie wam dziękujemy za udział. Wszyscy jesteście zwycięzcami. Graliście fantastycznie - kieruje słowa do młodzieży Dziuba.
Zdobywcą pucharu został Nikodem Buczek, uczeń klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Miał pewne wątpliwości co do rywala, z którym zmierzył się w finale. Spodziewał się trudnego meczu, ale ostatecznie pokonał przeciwnika.
- Nie spodziewałem się, że zostanę zwycięzcą - stwierdza po zakończonym turnieju Nikodem.
- Myślałem, że to rywal strzeli mi więcej goli, ale jednak to ja wygrałem. Jestem bardzo dumny ze swojego wyniku. Miałem rok przerwy od grania w Fifę. Ostatnio zagrałem tylko chwilę jeden mecz, a jednak dziś wygrałem - opowiada.
Nagrody, medale i puchary wręczali starosta powiatu wieluńskiego Maciej Bryś, wicestarosta Krzysztof Dziuba oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu Ewa Oroń.
I miejsce - Nikodem Buczek
II miejsce - Filip Stępień
III miejsce - Kacper Czerwiński
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze