Reklama

Powiatowy Turniej FIFA Kopernik Cup o Puchar Wicestarosty Wieluńskiego

Ponad 50 uczniów z 15 szkół podstawowych z terenu powiatu wieluńskiego wzięło udział w turnieju FIFA Kopernik Cup w Wieluniu. To jednak nie był zwykły konkurs. Wydarzenie połączyło gaming, przedsiębiorczość i nowoczesne technologie, a za jego organizację odpowiadali sami uczniowie.

25 marca w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu zorganizowano siódmą edycję Powiatowego Turnieju FIFA Kopernik Cup o Puchar Wicestarosty Wieluńskiego. 

- Inicjatorem turnieju jest wicestarosta Krzysztof Dziuba. Imprezę od wielu już lat współorganizujemy ze Starostwem Powiatowym w Wieluniu - mówi Ilona Ratajczyk-Piwnicka, nauczycielka wychowania fizycznego w ZS3 w Wieluniu, koordynatorka turnieju. 

- Chcemy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji - dodaje. 

Wystarczyło wejść do środka, żeby poczuć klimat gamingu. Sala wyglądała jak pokój gracza, a turniej zainteresował nie tylko fanów FIFA, ale też tych, którzy chcą działać przy organizacji takich wydarzeń. Warto podkreślić, że w tym roku za przygotowanie imprezy odpowiadali uczniowie szkoły.

Reklama

- Uczniowie próbują swoich sił jako młodzi przedsiębiorcy. W planach mają otwarcie firmy, która zajmuje się tego typu działalnością - tłumaczy Ratajczyk-Piwnicka.

- Szkoła daje im szansę na rozwój. Jest to impreza bardzo interdyscyplinarna. Wykorzystujemy tutaj umiejętności wszystkich naszych uczniów kształcących się w technikum handlowiec, programista czy spedytor. Młodzież ma możliwość wykazać się umiejętnościami planowania, realizacji tych planów oraz podejmowania szybkich decyzji, kiedy pójdzie coś nie tak - zaznacza. 

Reklama

Nowością była również transmisja na żywo, przygotowana przez uczniów. Dzięki temu wydarzenie można było śledzić nie tylko na miejscu, ale i online.

Zaangażowanie uczniów zauważył i docenił również wicestarosta powiatu wieluńskiego Krzysztof Dziuba.

- To wydarzenie miało fantastyczną oprawę. Mogliście zobaczyć spięcie wielu technik i technologii w jedną całość. Dało to fenomenalny efekt. To wszystko zrobili uczniowie z tej szkoły - podkreśla.  

Poinformował także o otwarciu nowego, bardzo ciekawego kierunku - technik cyberbezpieczeństwa. Przypomniał też, że nadal funkcjonuje kierunek technik programista i zachęcił młodzież do udziału w takich projektach jak turniej FIFA, zapraszając ich do Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu.

Reklama

Na zakończenie nie zabrakło gratulacji dla uczestników. 

- Wspaniali gracze. Bardzo serdecznie wam dziękujemy za udział. Wszyscy jesteście zwycięzcami. Graliście fantastycznie - kieruje słowa do młodzieży Dziuba. 

Zdobywcą pucharu został Nikodem Buczek, uczeń klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Miał pewne wątpliwości co do rywala, z którym zmierzył się w finale. Spodziewał się trudnego meczu, ale ostatecznie pokonał przeciwnika. 

- Nie spodziewałem się, że zostanę zwycięzcą - stwierdza po zakończonym turnieju Nikodem. 

Reklama

- Myślałem, że to rywal strzeli mi więcej goli, ale jednak to ja wygrałem. Jestem bardzo dumny ze swojego wyniku. Miałem rok przerwy od grania w Fifę. Ostatnio zagrałem tylko chwilę jeden mecz, a jednak dziś wygrałem - opowiada. 

Nagrody, medale i puchary wręczali starosta powiatu wieluńskiego Maciej Bryś, wicestarosta Krzysztof Dziuba oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu Ewa Oroń

Wyniki Powiatowego Turnieju FIFA Kopernik Cup o Puchar Wicestarosty Wieluńskiego 2026

I miejsce - Nikodem Buczek

II miejsce - Filip Stępień

III miejsce - Kacper Czerwiński
 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości