Reklama

Pożegnali się z ,,Odrą”

Mury I LO w Wieluniu opuścili trzecioklasiści. Tegoroczni maturzyści 29 kwietnia otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.

- Zawarłam fajne znajomości z koleżankami, poznałam dużo nowych osób i miło spędziłam tutaj czas – przyznaje Weronika Nowak z klasy biologiczno-chemicznej w I LO w Wieluniu.
- Dużo przyjemnych doświadczeń mam głównie z moimi znajomymi, poznałem wielu wspaniałych ludzi, nauczycieli też będę bardzo miło wspominał, a jeśli chodzi o naukę, także dużo zawdzięczam tej szkole – mówi Damian Sazon, który planuje dalszą edukację na Politechnice Wrocławskiej.
- Na pewno bardzo dużo się nauczyłam, odpowiedzialności, kontaktu z innymi ludźmi,  dorosłam przede wszystkim – dodaje Julia Sztuka, której marzeniem jest farmacja we Wrocławiu.
W tym roku I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu skończyło 186  trzecioklasistów, spośród nich 40 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższą średnią, 5,24, uzyskało łącznie troje uczniów. Podsumowanie statystyczne przedstawił dyrektor Zbigniew Wiśniewski.
Podczas uroczystości uczniowie mieli również okazję wysłuchać wykładu pt. „Lewitacja magnetyczna jako przykład pracy inżynierskiej”. Prelekcję wygłosił dr hab. inż. Piotr Serkies, prodziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej, z którą wieluńska szkoła współpracuje. Politechnika była też jednym ze sponsorów nagród, które otrzymali  absolwenci za różne osiągnięcia.
- Termin waszej edukacji w szkole średniej właśnie mija, podobnie miną terminy zadań, których będziecie się podejmowali i marzeń, które chcecie zrealizować, nawet jeżeli zakładaliście, że są bezterminowe – zwrócił się do tegorocznych maturzystów Zbigniew Giełzak, przewodniczący Rady Rodziców.
- Życzę, abyście dobrze zdali maturę, odważnie podejmowali decyzje, myśleli, działali, a przede wszystkim nie umarli za życia tonąc w odmętach szarej rzeczywistości, tylko wykorzystywali wpojone w tej szkole, przez nauczycieli, hasło ,,carpe diem”.

 

Reklama

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości