Reklama

Refleksyjnie w górach i nad morzem

Około 400 dzieci i młodzieży z Wielunia, Częstochowy i okolic uczestniczyło w akcji „Aktywnie, na sportowo i z kulturą”. W jej ramach najmłodsi mogli wyjechać na obozy i półkolonie, gdzie spędzali czas pod opieką grupy wolontariuszy-animatorów.

– Naszym celem jest tworzenie aktywnych środowisk dziecięco-młodzieżowych wokół parafii – przyznaje ks. Tomasz Kośny, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Wieluniu.
 – Chcemy, by ten wyjątkowy czas, jakim jest letni wypoczynek, był przyczynkiem do większego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu parafii przez cały rok. Ale przede wszystkim chcemy też zapewnić uczestnikom piętnastodniowego aktywnego wypoczynku. Dać im szansę na zawarcie nowych przyjaźni, odkrycie swoich mocnych stron i zainteresowań, a poprzez to wszystko prowadzić ich do Boga.
Myślą przewodnią tegorocznych wakacyjnych wyjazdów nad morze i w góry m.in. do Jarosławca i Zakopanego były Główne Prawdy Wiary, które są jak „kompas, który wyznacza nam kurs na niebo”. Każdego dnia młodzi ludzie analizowali Główne Prawdy Wiary na spotkaniach w małych grupach, uczestniczyli w mszy św. i  wspólnej modlitwie. Każdy dzień kończył się Apelem Jasnogórskim, odśpiewanym często na plaży o zachodzie słońca. 
Dzieci i młodzież z Wielunia, Częstochowy i okolic, w liczbie 130 uczestników, miały możliwość podążania śladami świętego Jana Pawła II z okazji 25. rocznicy przybycia polskiego papieża do Zakopanego. 
Obóz wakacyjny nad morzem dofinansowany został natomiast ze środków: Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO 2022” oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.
 

Katarzyna Cieślik
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości