Reklama

Strażacy i mieszkańcy Grójca Wielkiego grają dla Maksia: Udało się zebrać 712 złotych na leczenie chłopca

Dziś, w niedzielne popołudnie w Grójcu Wielkim odbyła się kolejna odsłona akcji charytatywnej – „JanówChallenge”, w której głównym celem była zbiórka funduszy na leczenie Maksia Mazurka z Działoszyna. Chłopiec cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a, a wsparcie finansowe pozwoli mu kontynuować walkę z tą ciężką chorobą.

Na boisku sportowym w Grójcu Wielkim, położonym w gminie Złoczew, stanęli do rywalizacji miejscowi strażacy oraz ochotnicy z OSP Janów i OSP Kamasze. Choć mecz piłkarski stanowił atrakcję samą w sobie, wynik nie był najważniejszy – liczyła się solidarność, wspólne działanie i otwarte serca. Mieszkańcy i kibice, którzy licznie przybyli na wydarzenie, mieli okazję nie tylko dopingować zawodników, ale także skosztować pysznych ciast oraz napić się kawy i herbaty. Wszystko to za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich z Grójca Wielkiego, które zadbało o kulinarną oprawę wydarzenia.

Dzięki hojności zgromadzonych gości udało się zebrać 712 złotych, które trafiły na konto Maksia i będą przeznaczone na jego leczenie. Organizatorzy oraz uczestnicy wydarzenia pokazali, że nawet drobne działania, kiedy są robione wspólnie i z sercem, mogą przynieść wymierne efekty.

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/10/2024 21:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości